sobota, 31 grudnia 2011

Nowa Fantastyka 01/2012

FANTASTYKA MŁODNIEJE

Dzisiaj chcę Wam przedstawić jedno z czasopism, a jest to Nowa Fantastyka, jak sami wiecie dla miłośników fantastyki. :) Wcześniej nie czytałam tego magazynu, nawet nie miałam go w rękach. Dlatego kiedy teraz miałam możliwość, żeby się zapoznać z styczniowym numerem, bez chwili wachania - zgodziłam się. 

Co można przeczytać w tym numerze? Przede wszystkim, spotkamy się z Josephem Delaney w wywiadzie i przeczytamy opowiadania ze świata ,,Kronik Wardstone''. Znajdziemy również artykuł o gatunku steampunk (tym razem na ekranach). Natomiast Michael J. Sullivan przedstawi nam ,,Rady dla piszących'' odc. 2. Kogo nie mogłoby zabraknąć? Jakub Ćwiek i jego nowy cykl felietonów! Czytając ten miesięcznik przeczytamy też artykuł o fantastyce dla młodzieży autorstwa Marcina Zwierzchowskiego. Dowiemy się jakie ciekawe premiery czekają nas w najbliższych latach i co cądzą recenzenci o danych książkach i filmach. Nie mogłoby też obyć się bez ciekawych premier książkowych, konkursów i innych opowiadań, np. FNiN oraz Wędrujące Samogłoski.

Więc czy warto sięgać po to czasopismo? Każdy na pewno znajdzie coś tutaj dla siebie, czy to będzie opowiadanie, artykuł czy felieton. Musi nam spodobać się temat. Naprzykład, ja nie przepadam za steampunkiem, więc nie podobał mi się ten tekst. Najciekawszy był artykuł ,,Fantastyka młodnieje'' M.Zwierzchowskiego, opowiadania Josepha Delaney i recenzje wielu książek, filmów. Zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć, wzbogadzić się o nową wiedzę. 

Opowiadanie Rafała Kosika nie przypadło mi do gustu, ze względu na nowe technologie, których nie lubię i raczej lubić nie będę. Magazyn byłby dużo ciekawszy, gdyby znalazło się w nim więcej artykułów, które przyjemnie się czyta. Podsumowując miesięcznik Nowa Fantastyka jest dobrym czasopismem, spodoba się dorosłym jak i nastolatkom, ale również zaczęci Was do siegnięcia po ciekawe fantastyczne książki. Polecam!
4+
Za możliwość przeczytania dziękuję Panu Marcinowi Zwierzchowskiemu i wyd. Prószyński i S-ka!

8 komentarzy:

 1. Jakoś czasopisma mnie nie pociągają, więc odpuszczę sobie tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie dla mnie, jednak coraz bardziej się do niej przekonuje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio prasa jest mi całkowicie obca, ale fantastykę zdarza mi się czytać.

  Szczęśliwego Nowego Roku:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm, rzadko czytam czasopisma w ogóle, ale od czasu do czasu mam na nie ochotę, więc może i po Fantastykę sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Akurat "Nowa Fantastyka" jest u mnie trudno dostępna, więc będę musiała sobie odpuścić.

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę wreszcie przeczytać jakiś numer ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również mam problemy z dostępem do "Nowej Fantastyki" więc pasuję.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz pozostawić po sobie jakiś ślad - proszę przeczytaj post wyżej, żebyś wiedział/a przynajmniej, co komentujesz. =)