sobota, 4 maja 2013

Zapowiedzi {20}

ZAPOWIEDZI

*** 
Scarler. Saga księżycowa, Marissa Meyer
Premiera: 8 maja 2013
Egmont 
 Drogi Cinder i Scarlet krzyżują się w chwili, w której Ziemia zostaje zaatakowana przez Lunę… Cinder, dziewczyna cyborg zarabiająca na życie jako mechanik, próbuje wydostać się z więzienia, choć wie, że jeśli jej się uda, stanie się najbardziej poszukiwanym zbiegiem we Wspólnocie Wschodniej. Po drugiej stronie kuli ziemskiej ginie babcia Scarlet Benoit. Okazuje się, że Scarlet nie miała świadomości wielu związanych z nią spraw ani śmiertelnego zagrożenia, w którym żyła. Kiedy spotyka Wilka, mającego prawdopodobnie wiadomości o miejscu pobytu babci, czuje powstającą między nimi więź, choć nie potrafi przełamać nieufności. Wspólnie rozwiązują zagadkę, ale wówczas los zderza ich z Cinder przynoszącą nowe pytania bez odpowiedzi.

 Odmieniec, Philippa Gregory
Premiera: 8 maja 2013
Egmont
Siedemnastoletnia Izolda zostaje zamknięta w klasztorze, aby nie mogła dochodzić swoich praw do spadku po zmarłym ojcu. Kiedy zakonnice, nad którymi sprawuje pieczę jako przełożona, zaczynają lunatykować i zdradzać oznaki obłędu, do opactwa Lucretili przybywa młody nowicjusz Luca Vero, by na polecenie samego papieża wyjaśnić sprawę. Luca i Izolda, zmuszeni stawić czoło największym lękom świata średniowiecznego – czarnej magii, wilkołakom, szaleństwu – rozpoczynają poszukiwania prawdy, swojego przeznaczenia, a także miłości. Pierwszy tom najnowszej serii autorki Kochanic króla.

 Sasha, Joel Shepherd
Premiera: 8 maja 2013
Jaguar
Znakomita tetralogia fantasy porównywana przez krytyków do książek George’a Martina. „Próba krwi i stali” utrzymana jest w duchu realizmu – intryga jest wielowarstwowa, a bohaterowie osiągają swoje cele w walce, a nie za sprawą magicznych zdolności. Świat Sheperda, choć bliski światu feudalnemu znanemu z innych historii fantasy, obdarty jest z wszelkiego romantyzmu, choć, jak przyznaje sam autor, odsetek zgonów wśród bohaterów jest mniejszy niż w przypadku książek Martina.
Lanayin jest krajem podziałów. Z jednej strony hołdujący dawnym zasadom wyznawcy starego kodeksu Goeren-yai, z drugiej Varenthane, nowowiercy, politycy i szlachetnie urodzeni, którzy chcą odciąć się od korzeni. Gdy jeden z lordów zabija sąsiada, nie trzeba wiele, by odwieczny spór rozgorzał na nowo i pogrążył całe Lanayin w chaosie wojny.
Sashandra była kiedyś księżniczką Lenayin, wybrała jednak życie u boku Goeren-yai i naukę tradycyjnej sztuki walki, svaalverd. Jednak nawet mistrzostwo miecza nie zmienia jednego – Sasha jest córką króla i musi być gotowa, by stawić czoła nie tylko armiom, ale również intrygom, od których aż kipi dwór.

 Nowy przywódca, Julianna Baggott
Premiera: 8 maja 2013
Egmont
Świat po wybuchu. Bezpieczni są tylko Czyści, żyjący spokojnie pod Kopułą. Na zewnątrz pozostali zmutowani. Partridge, syn Willuksa, dowódcy Czystych, ucieka spod kopuły, by na zewnątrz odnaleźć matkę. Dołącza do grupy Wyrzutków, na których czele stoi El Capitan. Żeby odzyskać syna, Willuks nie cofnie się przed niczym. Żeby ocalić pozostałych, Partridge będzie musiał wrócić pod Kopułę i zmierzyć się z najstraszniejszym wyzwaniem. Pressia zaś, uzbrojona tylko w tajemniczą skrzynkę ze wskazówkami, wyruszy w drogę tam, gdzie nie prowadzą żadne mapy. Jeśli tej dwójce się powiedzie – uratują świat, jeśli nie – ludzkość zapłaci przerażającą cenę…
 ***  
Yay, yay, yay! Czyżby? *i tak tego Cass nie przeczytasz* 
A więc przedstawiam Wam cztery zapowiedzi tym razem tylko fantastyczne, które osobiście chcę kiedyś tam przeczytać, ale czy mi się uda to nie wiem. Pierwsza i ostatnia - fajnie byłoby ruszyć pierwsze tomy, a do tych w środku nie jest to konieczne. Tak czy siak pozachwycam się teraz opisami i okładkami i siądę na tyłku bo się z nimi w najbliższym czasie nie zapoznam. A z Wami jak jest? :>

22 komentarze:

 1. Dwóch pierwszych na pewno nie przepuszczę

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej nie mogę doczekać się "Scarlet" :D "Cinder" strasznie mi się podobało :)
  Oczywiście chętnie poznałabym też "Odmieńca", a co do "Nowy Przywódca" to mam jeszcze do nadrobienie tom pierwszy - który dzielnie od czasu premiery czeka na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa nowej powieści Philippy Gregory :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja już Odmieńca zamówiłam choć zarzekałam się, że niehistoryczna Gregory mnie nie interesuje, ale dałam się przekonać Gosiarelli i paru innym.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiedzi są zacne *_* Choć to garstka z tych, które mi się marzą :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Na mojej półce ciągle czeka "Cinder". Muszę się czym prędzej za nią zabrać :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Egmont w tym miesiącu zacne książki wydaje:))

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam z utęsknieniem na Scarlet. Nowa powieść P.Gregory po przeczytaniu fragmentu nie zachwyca.

  OdpowiedzUsuń
 9. W przypadku pierwszego tytułu musiałabym najpierw przeczytać tom pierwszy. Odmieniec jest super, polecam ^^ A Nowego przywódcę na pewno przeczytam wkrótce, uwielbiam pierwszą część! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kusi mnie ten "Odmieniec" :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam wielką ochotę na Scarlet. Liczę na to, że nadarzy się okazja, aby się w nią zaopatrzyć ^^

  OdpowiedzUsuń
 12. Żadnego nie znam ;) Miałam plan zapoznać się z Sagą Cinder ale póki co się nie złożyło :<

  OdpowiedzUsuń
 13. Najbardziej czekam na Nowego Przywódcę ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem zainteresowana "Odmieńcem" ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Z ogromną chęcią sięgnę po Odmieńca, Nowego przywódcę(przede wszystkim!) i chyba pora aby przeczytać "Cinder" :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Mnie niestety nie zainteresowały ani książki same w sobie ani ich okładki, więc podziękuję tym pozycjom. ;]

  OdpowiedzUsuń
 17. "Odmieńca" już czytałam- fenomenalna książka! :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Wszystkie cztery będę chciała przeczytać. Zapowiada się ciekawy miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń
 19. "Nowego Przywódcy" nie mogę się doczekać. :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Wszystkie zapowiadają się bardzo interesująco! Najbardziej czekam na Nowego Przywódcę i Odmieńca :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Yaay, nic dla mnie! (cieszy się jak głupia, że się lista nie wydłuży, a tak naprawdę po prostu musi sięgnać po pierwsze tomy: ,,Cinder" i ,,Nowa Ziemia" xD)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz pozostawić po sobie jakiś ślad - proszę przeczytaj post wyżej, żebyś wiedział/a przynajmniej, co komentujesz. =)