sobota, 9 listopada 2013

Nowości i zapowiedzi {28}

NOWOŚCI

Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin
Premiera: 4 listopada 2013
Prószyński i S-k
Po raz pierwszy w jednym tomie!
„Ziemiomorze” Ursuli K. Le Guin to jeden z najznakomitszych cykli literatury fantasy, porównywany z dziełami J.R.R. Tolkiena czy C.S. Lewisa. Opisuje malowniczy świat pełen wysp, smoków i tajemnic, w którym najważniejsza jest równowaga między tworzącymi go siłami. Głównym bohaterem serii jest czarnoksiężnik Ged; poszczególne części opowiadają jego losy – od najmłodszych lat i pierwszych kroków stawianych w świecie magii, aż po czasy gdy zaczęła się ona stawać niebezpiecznym narzędziem w rękach zła.
Ged, którego Ziemiomorze na zawsze zapamięta jako Krogulca, zostaje wysłany na wyspę Roke, aby tam zgłębiać czarnoksięską sztukę. Jest obdarzony niezwykłymi magicznymi zdolnościami, więc po latach nauki zostaje Arcymagiem, który będzie musiał pomóc Najwyższej Kapłance Archipelagu – Tenar – uciec z labiryntu ciemności.
Niestety, wraz z upływem lat równowaga Ziemiomorza zacznie się chwiać coraz bardziej, a prawdziwa magia i pradawne zwyczaje coraz częściej wykorzystywane będą przez mroczne siły zła i śmierci…
 Łza, Lauren Kate
Premiera: 6 listopada 2013
Galeria Książki
Początek nowej serii Lauren Kate, autorki bestsellerowych „Upadłych“, to epicka opowieść pełna zapierających dech w piersi uczuć, wstrząsających tajemnic i mrocznej magii… Świat, w którym można utracić wszystko, co się kocha.
„Nigdy, przenigdy nie płacz” – tego przed laty nauczyła Eurekę Boudreaux jej mama. Ale teraz nie żyła, za to dziewczyna na każdym kroku natyka się na Andera – wysokiego, bladego, jasnowłosego chłopca, który wydaje się wiedzieć rzeczy, jakich wiedzieć nie ma prawa, i który ostrzega Eurekę, że jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, i prawie doprowadza ją do łez.
Ander nie zna jednak najmroczniejszej tajemnicy Eureki – od kiedy jej matka zginęła w tajemniczym wypadku, dziewczyna również pragnie umrzeć. Niewiele jej w życiu pozostało, jedynie stary przyjaciel Brooks i dziwny spadek: medalion, list, tajemny kamień i starożytna księga, której nikt nie rozumie. Księga opisuje niepokojącą historię dziewczyny o złamanym sercu, której łzy zatopiły cały kontynent. Eureka wkrótce odkryje, że starożytna opowieść nie jest czystą fantazją i Ander może mówić prawdę, a w jej życiu kryją się mroczniejsze tajemnice, niż się kiedykolwiek spodziewała…
Druga szansa, Katarzyna Berenika Miszczuk
Premiera: 6 listopada 2013
Uroboros
Kolejna trzymająca w napięciu powieść Katarzyny Miszczuk. Tym razem autorka miesza ze sobą jawę i sen, a marzenia zamieniają się w koszmary, z których nie sposób się obudzić.
Młoda dziewczyna budzi się w pokoju, którego nie zna – co gorsza, nie poznaje własnego odbicia w lustrze i nie może przypomnieć sobie swojego imienia. Z czasem okazuje się, że nazywa się Julia Stefaniak, a w pożarze zginęła cała jej rodzina – jedynie Julii udało się przeżyć, choć na skutek odniesionych obrażeń straciła pamięć. I choć nazwa ośrodka powinna dodawać dziewczynie otuchy, Julia nie potrafi pozbyć się wrażenia, że coś jest nie tak. Jedna z pacjentek nieustannie przepowiada jej śmierć, w pokoju Julii pojawia się tajemnicza dziewczyna, a tuż przed zaśnięciem słyszy szepty. Co zrobić w sytuacji, w której nie możesz zaufać nawet sobie?
 ZAPOWIEDŹ

P.R.A.S.K. Niechętny zabójca, Eoin Colfer
Premiera: 13 listopada 2013
W.A.B.
P.R.A.S.K. to ściśle tajny program ochrony świadków: dla lepszej ochrony FBI przenosi ich… do wiktoriańskiej Anglii. Tam właśnie znajduje się teraz Riley – czternastoletni chłopiec stojący o krok od zbrodni.
Albert Garrick, przerażający czarodziej i płatny morderca w jednym,  zmusza chłopca do okrutnej próby – pierwszego w życiu zabójstwa. Po chwili obaj zostają przeniesieni w czasie, jednak w odwrotnym kierunku – wracają do czasów nam współczesnych, by poznać młodą agentkę FBI Chevie Savano i rozpocząć ekscytującą i pełną przygód podróż w czasie i przestrzeni.
Riley i Chevie będą musieli stawić czoła tajemnicom służb specjalnych, sekretom własnej przeszłości i przede wszystkim Garrickowi, aby nie tylko uratować własną skórę, ale i ocalić bieg historii przed nieodwracalnymi i katastrofalnymi w skutkach zmianami.
***
 Musze przyznać, że najbardziej czekam na Łzę Lauren Kate (a raczej moment, w którym w końcu wybiorę się do księgarni i ją kupię :D), jednej z moich ulubionych autorek - tak, tak uwielbiam cykl Upadli. :) Chciałabym zapoznać się z pozycją Ziemiomorze, a Druga szansa to książka, którą wręcz muszę mieć - ma cudną okładkę i ciekawy opis. Ostatnia propozycja wydaje się być okej, tylko wiek bohatera trochę odstrasza. A Wam coś się spodobało? :)

22 komentarze:

 1. Druga szansa <3 czekamy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. o żadnej z książek jeszcze nie słyszałam, i jakoś żadna mnie specjalnie nie przyciąga ;d

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również z nowości najbardziej wyczekuję na "Łzę" :) ale nie mam pojęcia kiedy ją kupię... "Ziemiomorze" również wydaje się interesujące :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Druga szansa" - coś dla mnie. Będę na nią czekać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie te powieści bardzo chcę przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety nie znalazłam nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam ochotę na większość z tych pozycji : )

  OdpowiedzUsuń
 8. "Łza" i "Druga szansa" to zdecydowanie moje must have ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tym razem nic dla mnie, ale może to i dobrze, bo i tak nie mam za dużo czasu na czytanie :( Ehhh... :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ech, nic dla mnie. Chociaż może całe szczęście.

  OdpowiedzUsuń
 11. tym razem nie znalazłam nic dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. 2 cz. Ziemiomorza ostatnio męczyłam na konkurs i mam serdecznie dość tej książki, ale może kiedyś to się zmieni...Z tych pozycji najbardziej jednak intryguje mnie "Łza" :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem ciekawa "Drugiej szansy" tym bardziej, że jeszcze nie czytałam żadnego dzieła tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 14. O 'Ziemiomorze' pierwszy raz słysze, ale jestem jej ciekawa, ponieważ cenie sobie tę autorkę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie mogę się doczekać lektury nowej książki Miszczukowej! Muszę się za nią rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ziemiomorze to łakomy kąsek :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Widziałam już nową książkę Miszczuk, ale na razie wstrzymałam się z kupnem, czekam na jakąś recenzję ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja bardzo czekam na "Drugą szansę" - przeczytałam całą trylogię "Ja, diablica" i byłam zachwycona ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Interesuje mnie właściwie każda oprócz "Łez" :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz pozostawić po sobie jakiś ślad - proszę przeczytaj post wyżej, żebyś wiedział/a przynajmniej, co komentujesz. =)