wtorek, 5 czerwca 2012

Blog osławiony między niewiastami - Artur Andrus


Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: maj 2012

 ,,Kasia: Mój kolega, chcąc pomóc swojemu koledze Hiszpanowi zabłysnąć na pierwszej randce z Polką, nauczył go kulturalnego zwrotu - ,,Jaką paszę preferujesz?''.

Artur Andrus to człowiek, którego większość z Was kojarzy jako autora tekstów kabaretowych, felietonów i piosenek. Jak się okazuje jest też dziennikarzem, poetą, konferansjerem, radiowcem, pisarzem, a od wielu lat związany z Powtórką z Rozrywki i Trójką. Dla wielu ludzi nazwisko Andrus może nic nie mówić - ja również do nich należałam i postanowiłam mimo tego, tę pozycję przeczytać. Co można znaleźć na tych ponad 560 stronach? Przede wszystkim najlepsze teksty z jego popularnego bloga (wiedzieliście, że w ogóle pan Andrus ma bloga?!), teksty piosenek, wiersze, felietony dla policji i lekarzy i wiele wiele innych.

Sięgając po tę pozycję, nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Mogłam polubić autora i czytać dalej, albo wręcz przeciwnie - jak się jednak okazało, styl pisania dziennikarza bardzo mi się spodobał. Następne teksty pochłaniałam jeden za drugim, ale w ciągu jednego dnia starałam się nie czytać więcej niż 50 stron, ponieważ chciałam jak najdłużej czytać to co napisał Andrus i najlepiej się nigdy nie rozstawać z tą pozycją. Autor w swych tekstach non stop mnie rozśmieszał (zresztą wydaje mi się, że nie tylko mnie!) swoimi pomysłami: np. zamianą nazw instytucji, rozwiązywaniem problemów u ludzi, czy wyśmiewaniem się z samego siebie.

,,Zróbmy wszystko, by za kilkadziesiąt lat spacerując po mieście ze swoimi wnukami, z łezką w oku mogli wspomnieć i westchnąć: ,,Widzisz wnusiu, dziadziuś wychował się w tym hipermarkecie.''

Blog osławiony między niewiastami warto przeczytać aby zapoznać się jak pisze Andrus, co pisze, o czym pisze - a mówię Wam, że pisze mądrze, ciekawie i cała ta książka przepełniona jest dużą dawką humoru, której nie zabraknie nawet na jednej stronie. Jeśli nie zainteresuje Was jeden temat, to zaciekawi sto innych! Poza tym będziecie mogli zobaczyć charakter pisma Andrusa - tak właśnie piszę o tym, że są tutaj jego ręcznie napisane piosenki na nieco dziwnych kartkach, ale o tym dlaczego akurat takie a nie inne są, przekonacie się sięgając po tę książkę. Jestem przekonana, że tak jak mi - Wam również spodoba się ,,Blog osławiony między niewiastami''. Polecam!
Moja ocena: 5/6, 8/10 {rewelacyjna}
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wyd. Prószyński i S-ka!
Blog Artura Andrusa: http://arturandrus.bloog.pl/
Artur Andrus - Glanki i pacyfki:
PS. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie urodzinowym (można wygrać 2x Hyperversum i Zabójczo stylowy notes - Monster High)

15 komentarzy:

 1. Widziałam już wcześniej tę książkę, ale jak dotąd nie miałam pojęcia o czym jest. Zachęciłaś mnie, mam ochotę na dużą dawkę humoru, więc z chęcią się zapoznam. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. mi się podobało jak fajnie napisał o Czubaszek książkę. Blog czeka na lekturę czyli na wolną chwilę :P

  OdpowiedzUsuń
 3. O, a ja do tej pozycji byłam nastawiona dosyć sceptycznie - widzę, że bardzo się pomyliłam! Jak będę miała okazję, to chętnie przeczytam.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi odpowiada poczucie humoru, styl i elokwencja Artura Andrusa, chętnie przeczytam!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej, ale udało Ci się mnie skutecznie zachęcić ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak wpadnie mi w łapki, to chętnie przeczytam. ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Oo, jak ja bym chciała to przeczytać! Już, zaraz, teraz! <33

  OdpowiedzUsuń
 8. Przymierzam się do kupna tej książki, bo znając Andrusa, musi być piekielnie inteligentna:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Raczej nie przeczytam tej książki, choć Twoja recenzja jest zachęcająca :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Może kiedyś, jeśli wpadnie mi w łapki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Miałam okazję o nią poprosić, ale się rozmyśliłam i szczerze mówić nie żałuję. Jakoś szczególnie mnie do niej nie ciągnie.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz pozostawić po sobie jakiś ślad - proszę przeczytaj post wyżej, żebyś wiedział/a przynajmniej, co komentujesz. =)