niedziela, 11 maja 2014

Królowie lata (2013)

Każdy z nas pewnie kiedyś miał ochotę uciec na chwilę od rodziców, domu, słuchania ich narzekań i ochotę na przeżycie jakiejś niepowtarzalnej przygody. Może po to, by pokazać, że wcale nie trzeba nas na każdym kroku pilnować i że sami damy radę wstać rano i zrobić sobie śniadanie. No dobra, z tym drugim akurat problemu nie mam, ale dużo moich znajomych nadal tak. Tak czy siak - nikt nie zaprzeczy, że chciał kiedyś zamieszkać w lesie na drzewie, albo uciekać tam w każdej wolnej chwili.

Ostatnio trafiłam na film, który po opisie wydał mi się już ciekawy, a gdy zobaczyłam zwiastun, wiedziałam, że będę musiała go obejrzeć. Opowiada historię trzech piętnastolatków, którzy postanowili przestać słuchać się rodziców i wyprowadzić się do lasu. Joe, Patrick i Biaggio pragną spróbować wszystkiego i stać się mężczyznami. Budują dom, polują, bawią się i rozmawiają... Można więc powiedzieć, że żyją jak królowie. Ale to się zmieni!


Królowie lata to film, który jest zabawny i inteligentny - pokazuje historię dorastania młodych chłopaków i ich marzenia, które chcą zrealizować. Oprócz nich są też dorośli, którzy z wiekiem stali się irytującymi, nie do zniesienia ludźmi, którzy zapomnieli jak to jest być nastolatkami i chcieć mieć jakąś wolność wyboru. Obraz ten jest idealny dla osób, które nie pamiętają tego jak robi się głupie żarty dorosłym, jak wymyka się w nocy z domu, jak włóczy się po lesie i okolicy i śmieje ze wszystkiego, co się robi.

Na moją ocenę filmu wpłynęła też leśna atmosfera, która idealnie oddaje zamierzenia głównych bohaterów - chęć ucieczki w ciche miejsce, w którym nikt ich nie odnajdzie. Gdzie będą sami, i sami będą mogli podejmować decyzje nawet te najprostsze. Według mnie warto dać szansę tej historii i zobaczyć jak wyszło to w rzeczywistości, bo mnie ujęło dosłownie wszystko. Nawet główne postaci, nastolatkowie, którzy są w tym samym wieku, a tak naprawdę każdy z nich jest inny. Biaggio, po którym nie wiadomo czego można się spodziewać; Joe, który jest chyba największym marzycielem i pomysłodawcą tego zwariowanego przedsięwzięcia; Patrick, z początku nieśmiały i niepewny, później się rozkręca i bawi się równie dobrze jak jego towarzysze. A gdy do tego wszystkiego doda się genialne dialogi i prostotę, z jaką opowiedziano tę historię, otrzyma się film, który wcale banalny nie jest.

Królów lata musicie obejrzeć! W końcu lato już niebawem...:)
Ocena 9/10

6 komentarzy:

 1. Rzeczywiście zapowiada się ciekawie. Świetny zwiastun i w ogóle pomysł na film! Chętnie obejrzę w najbliższym czasie, lubię takie historie.

  OdpowiedzUsuń
 2. To może być coś ciekawego ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie dla mnie takie filmy, chociaż rzeczywiście zwiastun przyjemny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie słyszałam o tym filmie, ale brzmi bardzo ciekawie, chyba obejrzę go dziś wieczorem. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tym filmie, ale gdzieś po drodze wypadł mi z głowy. Na pewno go obejrzę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam, że miałem ochotę zobaczyć ten film. Po lekturze Twojej recenzji ta chęć wzmogła się jeszcze bardziej :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz pozostawić po sobie jakiś ślad - proszę przeczytaj post wyżej, żebyś wiedział/a przynajmniej, co komentujesz. =)