poniedziałek, 24 grudnia 2012

Muzyka na święta!

Hej! Od rana u mnie w domu panuje totalny zamęt, ostatnie poprawki i dokańczanie potraw. W między czasie postanowiłam napisać dla Was notkę o muzyce, jaką słucham w święta. Nic tak nie poprawia humoru jak sprzątanie, czy pieczenie ciast podczas słuchania typowo świątecznych kawałków. ;)Żeby było tak świątecznie, fragment mojej choinki (która jednak jest!):

_____________________________________________________________

1. Glee Cast - nie wyobrażam sobie teraz świąt bez piosenek śpiewanych przez tych utalentowanych nastolatków! Potrafią rozruszać, ale też wprawić w świąteczną, melancholijną atmosferę. :) Najbardziej lubię O Holy Night i God Rest Ye Merry Gentlemen :>

2. Selena Gomez - Winter Wonderland. Ogólnie rzecz biorąc lubię jej głos, bo potrafi mnie rozruszać, zmotywować do (np. sprzątania? :D). Ta według mnie nadaje się do słuchania w ten magiczny czas.

3. Celine Dion - So This Is Christmas - bo jest taka.. melancholijna? Poza tym głos Celine jest tak piękny, że już od samego początku dociera do nas i muzyka jest w nas, czujemy ją całym swoim ciałem ^^ Sami zobaczcie:

4.  We Wish You a Metal Xmas and a Headbanging New Year - dość specyficzna płyta, na której są kawałki świąteczne, ale artystów tworzących muzykę z gatunku hard rock lub metal. Niespotykane, prawda? Okres świąteczny ma nie tylko być refleksyjny, ale też pełen zabawy, radości. A ich kawałki naprawdę mogą nas od tej melancholii uwolnić i sprawić, że inaczej spojrzymy na świętaa :D

5.Hans Zimmer - Maestro. O filmie pisałam wczoraj i też o tym, że muzyka w filmie jest świetna. Więc teraz sami zobaczcie, to jeden z wielu utworów z Holiday, które są idealne na ten okres!

6. All I Want For Christmas - My Chemical Romance - osobiście uwielbiam ten zespół, a świąteczna piosenka w ich wykonaniu? Great! :D

_____________________________________________________________

WESOŁYCH ŚWIĄT SPĘDZONYCH W RODZINNYM GRONIE. DUŻO MIŁOŚCI I CIEPŁA I ABY NADCHODZĄCY ROK BYŁ LEPSZY OD TEGO I PRZYNIÓSŁ WAM SZCZĘŚCIE! 
Cassiel.

17 komentarzy:

 1. Pierwszych dwóch nie znałam:)
  Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja uwielbiam rockowe piosenki świąteczne, bo typowych kolęd z całego serca nie znoszę. Dlatego z największą przyjemnością słucham Boba Dylana, w szczególności "Must Be Santa", ale jego cała płyta Christmas In The Heart jest rewelacyjna.Do tego Queen, Bon Jovi i Alice Cooper. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muzyka świąteczna ma w sobie coś magicznego. Może to skojarzenia z radosnym dzieciństwem, wymykającym się od wigilijnego stołu rodzicem, który szedł podłożyć prezenty pod choinkę, radością spokojnego świętowania, smakiem opłatka, ciepłem komikna...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wesołych i ciepłych Świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niektóre piosenki znam, a inne usłyszałam pierwszy raz w życiu. Niemniej jednak, wszystkie mają coś w sobie. :)
  Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 6. Pogodnych, radosnych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wesołych i spokojnych świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochana życzę Ci spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Również uwielbiam "Holiday" i ten utwór jest cudowny ;) Pamiętam, że przetrząsnęłam calutki soundtrack z tego filmu, żeby tylko znaleźć jej tytuł. Takie rockowe kolędy też lubię ;)

  Wesołych Świąt! ;*

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawy zestaw muzyczny.
  Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe propozycje:) Wesołych świąt!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam trochę inny gust muzyczny, ale propozycja My Chemical Romance również do mnie trafia ;-)

  OdpowiedzUsuń
 13. już po świętach , więc raczej nic życzyć nie będę, jednak piosenek sobie wysłuchałam :D pierwszą już słyszałam przy oglądaniu Glee, też mi się strasznie spodobała ^^ zresztą reszta propozycji też ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 14. WESOŁYCH ŚWIĄT!
  ~śnoł is folin, ol around mi, childerm plejin having fun lalalla meri chrismas evryłon~
  :3 <3

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz pozostawić po sobie jakiś ślad - proszę przeczytaj post wyżej, żebyś wiedział/a przynajmniej, co komentujesz. =)