sobota, 29 grudnia 2012

Nowości i zapowiedzi {6}

NOWOŚCI
_____________________________________________________________
Kroniki Tempusu: Królowa musi umrzeć, K.A.S. Quinn
Premiera: 21 grudzień 2012
Dreams 
Katie w jednej chwili siedzi pod łóżkiem w Nowym Jorku… a w następnej jest w Pałacu Buckingham w okresie panowania królowej Wiktorii. Wbrew pozorom, to bardzo niebezpieczne miejsce.
Królowa z rodziną jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Po tajnych przejściach krążą zamachowcy, na mrocznych, oświetlonych gazowymi latarniami ulicach Londynu czają się podejrzane postaci. Na domiar złego Katie nie jest jedynym podróżnikiem w czasie…

 Kto wiatr sieje..., Virginia C. Andrews
Premiera: 19 grudnia 2012
Świat Książki
25 urodziny to bardzo ważny moment w życiu Barta. Zgodnie z wolą babki tego dnia stanie się on właścicielem rodzinnej posiadłości. Na jubileuszowe przyjęcie zjeżdża się cała rodzina. Pojawiają się Cathy i Chris, a także rodzeństwo Cindy i Jory z żoną Melodie. W posiadłości jest też dawno uznany za zmarłego wujek Joel. Spotkanie nie przynosi jednak nikomu nic dobrego. Dla rodziców Barta wizyta w Foxwort Hall wiąże się z traumatycznymi przeżyciami, jest wspomnieniem trzech lat, które jako dzieci spędzili uwięzieni na strychu rezydencji. Jory ulega poważnemu wypadkowi, który na zawsze zmieni jego życie, a cienie przeszłości próbują dosięgnąć następnego pokolenia...

ZAPOWIEDZI
_____________________________________________________________

 Bogowie muszą być szaleni, Aneta Jadowska
Premiera: 4 styczeń 2013
Fabryka Słów
Drżyjcie Bogowie. Niech zabrzmi Highway to hell!
Jak wiele może się wydarzyć w ciągu roku?
Dora Wilk jak magnes przyciąga kłopoty, wariatów i męskie spojrzenia. Łamie regulaminy, szuka przyjaźni w dziwnych miejscach, a od losu dostaje przeciwników wyłącznie potężnego kalibru.
Policjantka to nie zawód, ale stan umysłu… a że po drugiej stronie Bramy rzadko można złoczyńcę zakuć w kajdanki i odprowadzić do aresztu… Dora robi co musi, by Toruń, Thorn czy Trójmiasto i Trójprzymierze pozostały dobrymi miejscami do życia.
Drżyjcie Bogowie, wampiry, wilki, Archaniołowie i pospolici wariaci – Dora Wilk kopie tyłki z wdziękiem baleriny, nie przyjmuje usprawiedliwień o złym dzieciństwie i nie przebiera w środkach by zaprowadzić porządek.

_____________________________________________________________
Najkrótszy z tego cyklu post! :D Szukałam i nie mogłam doszukać się premier w tym tygodniu, albo szukać nie umiem. Tak czy siak na kolejne tygodnie jest tego dużo więcej, a teraz musimy zadowolić się tym. Od siebie napiszę tylko tyle, że możecie spodziewać się recenzji Królowa musi umrzeć i Bogowie muszą być szaleni (ale przed recenzją tej części zrecenzuję wcześniejsze ^^). Coś wpadło Wam w oko?

19 komentarzy:

 1. "Bogowie muszą być szaleni" to moje must have! <3 Po nowym roku muszę się jednak najpierw zaopatrzyć w "Złodziej dusz" ;) Jestem ciekawa tej serii :D

  OdpowiedzUsuń
 2. pierwszą pozycję mam na uwadze, może szybko wpadnie mi w ręce :) pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm może te dwie pierwsze... może, bo jakoś i do nich średnio mnie ciągnie.
  "Kroniki Tempusu: Królowa musi umrzeć" ma dziwna okładkę .. xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa pierwszej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 5. W tym tygodniu mało jest premier. Najwięcej jest 23 stycznia wtedy będziesz miała roboty.:D

  OdpowiedzUsuń
 6. "Kto wiatr sieje" już do mnie leci. Mam nadzieję, że w poniedziałek doczekam się kuriera i będę mogła rozpocząć czytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Królowa musi umrzeć" również do mnie leci, a z twórczością pani Jadowskiej, koniecznie chcę się zapoznać. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy jestem jak wypadną Kroniki Tempusu, bo pomysł chyba niezbyt oryginalny, ale może być to ciekawa pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsza pozycja wydaje się być interesująca :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dwie pierwsze książki to moje pozycje obowiązkowe!

  OdpowiedzUsuń
 11. "Bogów..." i "Kto wiatr sieje" koniecznie muszę przeczytać. Nad "Kronikami" jeszcze się zastanowię. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj, Bogowie muszą byc szaleni mnie wołaaa... nie wiem czy przeczytam, ale mam wielką ochotę xd

  OdpowiedzUsuń
 13. Okładka pierwszej książki olśniewająca :) Jakoś żadna specjalnie mnie do siebie nie "przyciąga" :D Może jak przeczytam w przyszłości jakąś recenzję to sprecyzuję swoje "chęci" :)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Kroniki..." niby wyglądają fajnie, ale nie jestem przekonana. Za to poczytałabym książkę autorstwa Pani Jadowskiej i to chętnie;)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Kroniki Tempusu" koniecznie muszą się znaleźć na mojej półce! Zapowiada się co najmniej ciekawie i mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Z chęcią przeczytałabym tę pierwszą. Druga również mnie zachęca, ale najpierw sięgnę do wcześniejszych części. ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Kto wiatr sieje może być fajne;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Na mojej półce czekają "Kwiaty na poddaszu" - przypuszczam, że ta książka spodoba mi się na tyle, że sięgnę po kolejne części, zatem na pewno za jakiś czas zapoznam się również z "Kto wiatr sieje".

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz pozostawić po sobie jakiś ślad - proszę przeczytaj post wyżej, żebyś wiedział/a przynajmniej, co komentujesz. =)