sobota, 26 października 2013

Nowości i zapowiedzi {27}

NOWOŚĆ

Florencka gra, Michele Giuttari
Premiera: 21 października 2013
Zysk i S-ka
Florencja, piękna stolica Toskanii, której zabytki i dzieła sztuki przyciągają miliony turystów, ma też swoje drugie, mroczne oblicze. Komisarz Michele Ferrara, szef wydziału śledczego policji wie o tym bardzo dobrze – dla niego świat zbrodni to codzienność od ponad dwudziestu lat.
W mieście, które jeszcze nie otrząsnęło się po sprawie słynnego Potwora, znów działa seryjny morderca. Nie tylko zabija swoje ofiary, ale także okalecza ich ciała. Pozostaje nieuchwytny, policja nie jest w stanie znaleźć powiązań pomiędzy poszczególnymi zbrodniami ani przewidzieć kolejnego posunięcia zabójcy.
Do komisarza Ferrary przychodzą anonimowe listy. Czy ich enigmatyczna treść jest powiązana z serią okrutnych morderstw? Czy stoją za tym dawni wrogowie Ferrary z groźnej mafii kalabryjskiej? Czyżby komisarz też miał znaleźć się na liście ofiar?

ZAPOWIEDZI

Milion słońc, Beth Revis
Premiera: 30 października 2013
Dolnośląskie
Drugi tom bestsellerowej powieści Beth Revis „W otchłani”.
Na statku zapanowała radość z powodu obalenia dyktatury dotychczas kierujących misją. Nie trwała ona jednak długo. Zwycięzcy przekonują się, że sprawowanie władzy nad kilkoma tysiącami ludzi uwięzionych wewnątrz stalowych ścian nie jest prostym zadaniem. Po pełnych napięcia chwilach misja zdaje się zdążać ku końcowi. Jednak odnaleziony tajemniczy dziennik podróży znów postawi Amy i Starszego przed trudnym dylematem. Czy uda im się postawić stopę na upragnionym lądzie?

 Zgon, Gina Damico
Premiera: 31 października 2013
Fabryka Słów
Ze śmiercią jej do twarzy!
Lex ma 16 lat i sporo ostatnio nabroiła. Bezsilni rodzice wysyłają ją na wakacje do wujka na wieś. Lex nie jest zachwycona wizją spędzenia lata na farmie. Okazuje się jednak, że wujek nie jest tylko zwykłym farmerem, lecz mrocznym żniwiarzem i przeprowadza dusze zmarłych na drugą stronę.
Śmieszne i straszne!

***
Zbyt wielu ciekawych pozycji nie ma, ale może to i lepiej? W każdym bądź razie u mnie obowiązkową książką do przeczytania będzie Milion słońc, no i Zgon zapowiada się dość obiecująco. A Florencka gra to taka idealna lektura na jesienne, długie wieczory. ^^ Zaciekawiło Was coś? Wieczorem podam wyniki konkursu! :>

11 komentarzy:

 1. Pewnie, że lepiej, można się zająć zaległościami :) Zgon zapowiada się fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Data premiery "Milion słońc" była już tyle razy przesuwana, że zastanawiam się czy ta będzie ostateczna ;) Mogłaby w końcu być, bo nie mogę się jej doczekać ;) "Zgon" też mnie interesuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgon, Giny Damico jest na mojej pilnej liście

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czekam na ,,Zgon''. Zapowiada się super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Co oni zrobili z piękną okładką książki "Milion słońc"? :c

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie wyczekuję "Zgonu". Fabryka Słów to moje ulubione wydawnictwo i prawie nigdy mnie nie zawiodło. I to zdanie: "Ze śmiercią jej do twarzy". Nie ma to jak dobry chwyt reklamowy.;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znałam żadnej z nich, ale "Zgon" zapowiada się naprawdę ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dla mnie najciekawiej zapowiada się "Milion Słońc".

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz pozostawić po sobie jakiś ślad - proszę przeczytaj post wyżej, żebyś wiedział/a przynajmniej, co komentujesz. =)