poniedziałek, 16 stycznia 2012

Między młotem a piorunem - Kevin Hearne

 


,,-No nie mogę. Ta paranoja to ci się, stary, normalnie pogłębia. Jak się ostatnio widzieliśmy, nie było aż tak źle.''

Kevin Hearne uczy angielskiego, a kiedy ma wolny czas hoduje bazylię i maluje pejzaże z córką. Lubi również piesze wycieczki, czytać komiksy i mieszkać sobie z żoną i córką w przytulnym domku. Autor Kronik Żelaznego Druida.

Kroniki Żelaznego Druida, opowiadają o ostatnim druidzie Atticusie O'Sullivanie, który przeżywa nieco dziwne przygody i non stop rozbawia nas do łez. W każdej części poznajemy nowe postacie, w każdej części druid walczy przeciw jakiejś stronie i jest coraz niebezpieczniej. Więc co przygotował nam tym razem autor Kevin Hearne w książce ,,Między młotem a piorunem''? Czy nadal potrafi nas rozbawić swoimi dowcipami i czy najważniejsze, trzecia część trzyma poziom poprzednich?

Atticus musi dotrzymać obietnic złożonych w poprzednim tomie. Ma zdobyć magiczne jabłko, a aby je zerwać musi wyruszyć do Asgardu, co nie jest takie proste kiedy musi zabić na samym początku Norny.. Drugim zadaniem jest zabranie wampira, wilkołaka i kilka innych stworzeń do Asgardu, w celu zabicia Thora. Bohater podjął się trudnego zadania, ale czy je wykona? Chociaz lepiej zadać sobie pytanie, czy przeżyje? Wiadome jest, że łatwo nie będzie. Jezus i Morrigan ostrzegają druida, żeby zrezygnował z wyprawy, bo może się to zakończyć jego śmiercią..

Kevin Hearne już od początku Kronik Żelaznego Druida mnie non stop zaskakiwał: swoim humorem, niespodziewanymi zwrotami akcji, gadającym psem, mitologią - wszystkim. To wszystko złożone w jedno, daje naprawdę dobrze napisaną, pod praktycznie każdym względem serię książek. Zawsze z chęcią zabierałam się za czytanie Kronik, bo wiedziałam, że mam zapewnioną dobrą zabawę. ,,Między młotem a piorunem'', jest również ciekawą częścią, która wciąga, ale brakowało mi śmiesznych tekstów, które pojawiały się w drugiej części bardzo często. Czytałam i non stop śmiałam się, a tutaj tego niestety nie było. Owszem, kilka zdań dowcipnych się znajdzie, ale to nie to samo co wcześniej. 

Jednak mimo tego wielkiego, u mnie, minusa, autor zasłużył na pochwałę, dzięki fabule. Pierwszy raz zabiera nas do krainy bogów, co było niesamowite, bo inaczej sobie wyobrażałam ten świat, a okazał się jeszcze piękniejszy i bardziej tajemniczy. Nowością jest też kilka rozdziałów poświęconych na opowieści postaci, które wybierały się z Atticusem do Asgardu. Przedstawiają one wydarzenia, które zadecydowały o tym, że chcą zabić Thora, boga piorunów. To właśnie tutaj bohaterowie się do siebie zbliżają i poznajemy wiele tajemnic wampira i wilkołaka, które wcześniej były dla nas wielką niewiadomą.

Książkę ,,Między młotem a piorunem'', oceniam o pół punktu mniej, niż wcześniejszą część, ale nadal uważam że jest to dobry i ciekawy cykl, po który naprawdę warto sięgnąć. Warto poznać takich dowcipnych i oryginalnych bohaterów, z którymi można spędzić miło czas. Fajnie jest też czytać fragmenty, która bawią do łez, nawet jeśli je czytasz po raz dziesiąty. Polecam!
Moja ocena 5/6, 8/10
Za książkę dziękuję serdecznie wydawnictwu REBIS.!
******************
Tak w ogóle nie do tematu, ale posłuchajcie: 

21 komentarzy:

 1. Uwielbiam tą serię, nie mogę się doczekać czwartej części.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Ja tak samo, ale boję się, ze już nie będzie to samo. Tak było w Darach Anioła, 4 część była brzydko mówiąc do d**y.

   Usuń
 2. Zastanawiam się nad tą pozycją

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zacznij od pierwszej części, zobaczysz że ci się spodoba :)

   Usuń
 3. Niebawem mam nadzieję przeczytać. Blogowe opinie coraz mocniej mnie zaciekawiają ;)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż się sama sobie dziwię, ale chyba przeczytam, tak zachęcająco brzmi Twoja recenzja. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż mam na nią ogromną ochotę! Poszukam wcześniejszych części ;)
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj raczej nie dla mnie, ale mogę komuś polecić ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Skończyłam czytać recenzję na informacji, że to 3 część :. Nie miałam z serią styczności więc nie chcę się zbytnio sugerować ;) Może kiedyś się zdecyduję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ,,Między młotem a piorunem'' chętnie przeczytam w najbliższym czasie, a co do "Stay" to uwielbiam ją :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nad tą serią zastanawiam się od dłuższego czasu. Cóż, pożyjemy, zobaczymy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja jednak na razie podziękuję. To kolejna seria, a ja mam tyle innych tytułów do czytania. Ale nie wykluczam, że kiedyś :))

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdecydowanie nie dla mnie, muszę podziękować.

  OdpowiedzUsuń
 12. Na mnie na razie czeka tom pierwszy. Ale jak widzę trzeci też jest bardzo intrygujący.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dwie pierwsze części bardzo mi się podobały, więc pewnie i po trzeci tom wkrótce sięgnę:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Znowu wszyscy czytają jakąś serię książek, więc pewnie ja też po nią sięgnę :P

  Miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja się dopiero na pierwszą część zapatruję ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Gdzieś mam zapisane to nazwisko:) Kiedy znajdę czas na tę serię na pewno się za nią wezmę!

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo lubię takie humorystyczne książki. Do tego mitologia, czuję, że może być ciekawie :) A co do piosenki Hurts - uwielbiam ! ^^

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz pozostawić po sobie jakiś ślad - proszę przeczytaj post wyżej, żebyś wiedział/a przynajmniej, co komentujesz. =)