niedziela, 10 marca 2013

Juventum.pl - To my tworzymy przyszłość!

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w internecie nie ma portalu, na którym młodzież mogłaby porozmawiać o wszystkim co ją ciekawi, podyskutować na tematy kontrowersyjne i podzielić się własnymi spostrzeżeniami? Dzisiaj już istnieje takie miejsce, a jest nim portal Juventum, który jednoczy ze sobą młodych ludzi, pełnych pasji, ciekawych świata, którzy chcą coś przekazać innym. Zachęcam Was serdecznie do zajrzenia tam, przeczytania nowych artykułów, zobaczenia czego możecie się tam spodziewać i brania udziału w dyskusjach! 

Słowa Przemysława Paszowskiego (redaktora naczelnego):
,,A dzisiaj? Jaka jest współczesna młodzież? W dobie masowej popkultury, kosmopolityzmu i wszechobecnej technologii jest to grono ludzi niezwykle różnych. Często można spotkać się z opinią, że współczesna młodzież nie ma nic do powiedzenia, nie reprezentuje sobą żadnych ideałów i wartości. A jedyne, co jej najlepiej wychodzi, to sączenie piwa pod sklepem monopolowym i przeklinanie na lewo i prawo. Trudno zaprzeczyć, że taka grupa istnieje. Mało tego, wśród młodzieży stanowi większość. Ale obok nich znajdują się też ludzie, którzy mają jakieś cele, wartości. I to właśnie oni tworzą przyszłość. Jednak, co smutne, dotychczas w Internecie nie było miejsca, gdzie ci młodzi ludzie mogliby dyskutować i dzielić się swoimi spostrzeżeniami na różne tematy. Ale to już przeszłość, bo narodził się portal Juventum.pl, który środowisko aktywnej młodzieży ma konsolidować.''


Jeszcze raz zachęcam wszystkich do zajrzenia, ja jestem tam redaktorką działu literatury, a więc przeczytacie tam najczęściej moje recenzje, czasami artykuły czy wywiady z pisarzami. :)

14 komentarzy:

 1. Zaraz zerknę ;)
  Tymczasem, zapraszam na nową recenzję ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Że za 'moich czasów' nie było takich rzeczy... a nie, nie miałem internetu nawet ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałem o najważniejszym! Bardzo fajna inicjatywa :]

   Usuń
  2. Chciałabym żyć w czasach bez internetu, serio. Wtedy nie spędzałabym tyle czas przed monitorem i robiła coś bardziej pożytecznego. Co do Juventum, to zgadzam się :)

   Usuń
 3. Świetny pomysł, z pewnością zajrzę :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią bym tam zajrzała, ale wątpię, abym zagościła na dłużej... Zawsze tak jest, kiedy znajduję nowe forum, po jakimś czasie o nim zapominam... Więc raczej nie będę zaśmiecać portalu swoim kontem, z którego korzystać miałabym dwa razy na miesiąc, a nawet dłużej. ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chodzi o zakładanie konta :)

   Usuń
  2. Może i tak, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, iż bym zapomniała o tym portalu. :)

   Usuń
  3. Jeśli lubisz się wypowiadać i interesujesz tym o czym piszemy to raczej nie powinnaś. :)

   Usuń
 5. Na pewno będę często zaglądać ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie będę zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi podoba się, oj bardzo. Chyba w szczególności dzięki temu artykułowi o Opolu (przeczytałam, świetny;)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz pozostawić po sobie jakiś ślad - proszę przeczytaj post wyżej, żebyś wiedział/a przynajmniej, co komentujesz. =)