niedziela, 3 marca 2013

Nowości i zapowiedzi {13}

NOWOŚCI
_____________________________________________________________
Igrzyska Śmierci i filozofia. Rzecz o podglądactwie
Premiera: 28 lutego 2013
Editio


Chleba, igrzysk i filozofii!
Rozrywka może być niebezpieczna. Programy takie jak „Big Brother” czy „Top Model” udowodniły, że nasze zamiłowanie do podglądactwa może zamienić się w niebezpieczną rozrywkę. Postapokaliptyczny świat Panem nie jest wcale tak bardzo odmienny od naszej rzeczywistości, a jego głębsza analiza otwiera nam oczy na wiele zwykłych, codziennych problemów.
Dlaczego bawi nas oglądanie cierpienia innych? Czy zasady moralne wciąż obowiązują, gdy walczymy o przetrwanie? Czy można nami manipulować i kontrolować nas tak łatwo jak mieszkańców Panem? A może już jesteśmy kontrolowani w zdradliwy sposób, który umyka naszej uwadze? Dzięki zawartym w tej książce niebanalnym spostrzeżeniom będziesz mógł wejść głębiej w świat Igrzysk śmierci i lepiej zrozumieć ich bohaterów, fabułę oraz zakres poruszanych tam tematów.
Igrzyska i lekturę czas zacząć!

 Crysis: Eskalacja, Gavin Smith
Premiera: 27 lutego 2013
Insignis
Rok 2020. Pierwszy kontakt z Cepidami. Pod wodzą majora Barnesa, kryptonim Prorok, na wyspy Lingshan wyrusza oddział żołnierzy w nanoskafandrach. Przeżywa niewielu. Ale zagrożenie ze strony obcych zostaje odparte.
Rok 2023. Cepidzi zajmują Nowy Jork. Umierający Prorok przekazuje swój nanoskafander żołnierzowi marines o ksywie Alcatraz. Po raz kolejny potężna technologia ratuje sytuację.
A teraz do ruin Nowego Jorku powróciła śmierć. Miasto, osłonięte olbrzymią Kopułą Wolności i kontrolowane przez skorumpowaną megakorporację CELL, zaczyna przypominać pobojowisko. Żołnierze CELL, bojownicy ruchu oporu i śmiercionośni Cepidzi walczą na ulicach niegdysiejszej metropolii, która skrywa tajemnicę zdolną zniszczyć cały świat.
Książka „Crysis: Eskalacja” to zbiór sensacyjnych opowiadań o świecie pogrążającym się w korporacyjnym koszmarze i o zawiązywaniu się ruchu oporu. Stanowi znakomite wprowadzenie do świata gier CRYSIS, jak również fascynującą lekturę dla już pochłoniętych nim graczy. Opisując losy kultowych postaci, takich jak Prorok, Psycho i Alcatraz, zamieszczone w książce opowiadania splatają się ze sobą i łączą w jedną, wstrząsającą fabułę.
Wróg już tam jest. Nadszedł czas. Przygotujcie się.

ZAPOWIEDZI
_____________________________________________________________
Żona sułtana, Jane Johnson
Premiera: 5 marca 2013
Rebis 
Maroko, 1677 rok. Dwór okrutnego sułtana Mulaja Ismaila to miejsce, w którym bardzo łatwo stracić życie. Wie o tym bardzo dobrze niewolnik Nus-Nus, eunuch, skryba prowadzący sułtańską Księgę Łoża. Nieustannie lawiruje między porywczym sułtanem, pierwszą żoną mającą niebezpieczną skłonność do trucizn i czarnej magii oraz zepsutym, folgującym swoim zachciankom wielkim wezyrem. Jego niewesoła egzystencja staje się jeszcze trudniejsza, kiedy do haremu trafia Angielka porwana przez korsarzy. Nus-Nus beznadziejnie się w niej zakochuje… Ona zaś, urodziwszy sułtanowi syna, postanawia uciec. Okazja się nadarza, kiedy Ismail wysyła poselstwo do Londynu na dwór Karola II.
Autorka, zręcznie łącząc postacie i wydarzenia historyczne z literacką fikcją, maluje niezwykle barwny obraz siedemnastowiecznego dworu muzułmańskiego władcy, z jego złożonymi relacjami i egzotycznymi obyczajami.

 Wiecznie żywy (Ciepłe ciała), Isaac Marion
Premiera: 5 marca 2013
Replika
Wydawać by się mogło, że w świecie, w którym umarli powstają z grobów, a słowa „życie” i „śmierć” tracą swoje znaczenie, nie ma już miejsca na miłość.
Martwy R nie pamięta swojej przeszłości. Jest zombie i działa instynktownie, dopóki nie spotka na swej drodze wyjątkowej dziewczyny z krwi i kości. Julie staje się promykiem światła w szarym krajobrazie R. I choć serce chłopaka od dawna nie bije, w jego wnętrzu zaczyna rozkwitać… życie.
Na styku dwóch wrogich światów, żywych i martwych, rodzi się miłość, jak u najsłynniejszych kochanków wszech czasów…
Złomiarz, Paolo Bacigalupi
Premiera: 6 marca 2013
MAG
Na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej, gdzie cięte są na złom osadzone na piasku wielkie tankowce, nastoletni Nailer pracuje w lekkiej ekipie, wydobywającej z wraków miedziane kable. Codziennie musi wyrobić normę – i liczyć, że przeżyje do następnego dnia. Kiedy jednak, zrządzeniem losu, czy też przypadkiem, odkrywa na skałach rozbity przepiękny kliper, staje przed najważniejszą decyzją w swoim życiu: zrabować ze statku wszystko co cenne czy uratować jedyną ocalałą osobę, piękną i bogatą dziewczynę, która mogłaby zapewnić mu lepsze życie…
W tej mocnej powieści Paolo Bacigalupi, zdobywca wielu nagród, snuje porywającą i pełną tempa opowieść przygodową, osadzoną w prawdopodobnej, barwnej i niepokojącej przyszłości.
 Wybrani, C. J. Daugherty!
Premiera: 6 marca 2013
Otwarte
Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?
Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?
Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie?

Królestwo łabędzi, Zoe Marriott!
Premiera: 6 marca 2013
Egmont
Aleksandra i jej bracia wiodą beztroskie życie na królewskim dworze swojego ojca. Jednak rodzinna sielanka pryska nagle, gdy królowa ginie z łap okrutnej bestii, a król powtórnie się żeni – z kobietą, która nienawidzi pasierbów. Po nieudanej próbie odkrycia mrocznych tajemnic macochy Aleksandra zostaje wywieziona do ponurej krainy Midland, jej bracia zaś wygnani z Królestwa. Aby odmienić zły los i odzyskać braci, Aleksandra musi odnaleźć w sobie niezwykłą moc, którą czerpie z sił przyrody. Pomocny okaże się także tajemniczy książę Gabriel, z którym dziewczynę połączy gorące uczucie.

 Dziewczyna, którą kochały pioruny, Jennifer Bosworth!
Premiera: 7 marca 2013
Amber
Mia Price to dziewczyna, którą kochają pioruny.
Los Angeles jest jednym z niewielu miejsc, gdzie czuje się bezpieczna. Do czasu gdy trzęsienie ziemi niszczy miasto.
Wokół panuje chaos. Plaże zmieniają się w gigantyczne wioski namiotów. Śródmieście jest rumowiskiem. Nocami w opuszczonych budynkach odbywają się dzikie imprezy. Ich uczestników przyciąga w ruiny moc, której nie potrafią się oprzeć.
Dwie walczące ze sobą sekty gromadzą coraz więcej wyznawców. I obie widzą w Mii klucz do wypełnienia dwóch apokaliptycznych proroctw…
Tajemniczy Jeremy obiecuje ją chronić, lecz czy jest tym, za kogo się podaje? Mia nie jest tego pewna. Wie tylko, że jego dotyk jest bardziej elektryzujący niż uderzenie pioruna…
 ***
Z małym poślizgiem, ale jest. Ostatnio czytałam trylogię Pięćdziesiąt odcieni i jak znajdę więcej czasu, postaram się podsumować ją na blogu bo w pisaniu recenzji nie widziałam sensu, a większość z Was napisałoby pewnie 'i tak nie przeczytam', co mnie szczerze nie bardzo obchodzi. Będę raczej chciała z Wami o niej podyskutować, wymienić się jakimiś wartościowymi komentarzami. Krótko o zapowiedziach - Wiecznie żywy, po pierwsze obrzydliwa okładka (ja mam na szczęście w starym wydaniu) i ją za jakiś czas przeczytam. Wybranych mam i wiem, że książka jest warta uwagi po Waszych opiniach, Królestwo łabędzi wręcz muszę dorwać, a Dziewczynę, którą kochały pioruny - tej pozycji najbardziej nie mogę się doczekać!
Zainteresowało Was coś? 

31 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawie tp wygląda - mam ochotę na "Igrzyska i filiozfię", "Królestwo łabędzi", "Złomiarza" i zombiaki ^^ No i oczywiście "Dziewczyna, którą kochały pioruny"... Prościej by było, gdybym wymieniła, czego nie chcę :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie. Chętnie przeczytałbym Złomiarza.
  Życzę miłego czytania i czekam na recenzje. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno kupuję "Złomiarza", żeby przeczytać przed "Zatopionymi miastami". Zresztą okładka tej książki jest fantastyczna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na szczęście dla mojego portfela, nic nie ma dla mnie. No może za wyjątkiem Złomiarza, ale to mogę pożyczyć:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest kilka pozycji wartych uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dwie pierwsze pozycje są z pewnością dla mnie! Zaciekawiłaś mnie również "Dziewczyną, którą kochały pioruny" c: Ja czekam jeszcze na "Milion Słońc", premiera pod koniec marca :) Pozdrawiam i zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Wybrani" niedługo do mnie dotrą, a jak na razie to ślinię się na myśl o "Złomiarzu" i "Królestwie łabędzi". *.* :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie zapowiada się marzec :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ładnie, ładnie się zapowiada... Te pozycje może nie w pełni do mnie pasują, a jednak zachęcają. No a "Wybranych" w szczególności chcę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 10. "Złomiarz" brzmi ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Rzecz o podglądactwie mam w planach przeczytać, a moją uwagę zwrócił trailer "Dziewczyny, którą kochały pioruny."

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie mogę się doczekać Królestwo łabędzi.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie mogę się doczekać "Wybranych" :)

  OdpowiedzUsuń
 14. I kolejny miesiąc z kolejnymi cudownościami. Większość chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 15. "Wybrani" są już za mną i muszę przyznać, że lektura mi się podobała. "Królestwo łabędzi" i "Złomiarza" z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Fajne książki. Zaciekawiło mnie 'Królestwo łabędzi' i Igrzyska i filozofia. Inne też bym chętnie przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Moje must have:
  -"Złomiarz"
  -"Dziewczyna, którą kochały pioruny"
  -"Wybrani" (koniecznie! <3)
  -"Ciepłe ciała"

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 18. "Wybranych" mam tuż obok i pewnie jutro się z nimi zapoznam, ale mam ogromną ochotę na "Wiecznie żywego", tylko nie wiem dlaczego mam wrażenie, że do ambitnych ta lektura nie należy :D Okładka zdaje się filmowa, a te są zwykle koszmarne :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Trzy ostatnie pozycje z chęcią bym przeczytała.:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Zakochałam się w okładce i opisie "Królestwa łabędzi"! Do "Wybranych" mnie nie ciągnie, ale skłaniam się ku tej pozycji coraz bardziej.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ciekawe zapowiedzi, najbardziej czekam na "Wybranych", "Królestwo łabędzi" i "Dziewczynę, którą kochały pioruny" :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Mam za sobą całą trylogię Igrzysk, więc chętnie sięgnęłabym po "Igrzyska Śmierci i filozofia. Rzecz o podglądactwie". Kuszą mnie także "Wybrani" oraz "Wiecznie żywy".

  OdpowiedzUsuń
 23. Koniecznie muszę mieć Wybranych, Królestwo łabędzi i Dziewczynę, którą kochały pioruny

  OdpowiedzUsuń
 24. Wybralas kilka naprawde ciekawych tytulow. Musze sobie je zanotowac ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 25. Naprawdę ciekawe tytuły!!

  OdpowiedzUsuń
 26. "Królestwo łabędzi" i "Wybrani" muszę mieć. :) Ojj mój portfel jeszcze bardziej schudnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Cala seria IgrzyskSmierci juz dawbno i chetnie pocxytam sobie ten poradniczek. Co do pozostalych pozycji to brzmia kuszaco.

  OdpowiedzUsuń
 28. "Złomiarza" trzeba będzie przeczytać, żeby potem móc zabrać się za "Zatopione miasta"... :)

  OdpowiedzUsuń
 29. "Królestwo łabędzi" mam nadzieję, że trafi wkrótce na moją półkę ;) "Wybranych" już zaczęłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 30. Królestwo łabędzi chcę baaardzo:)

  OdpowiedzUsuń
 31. Zapowiada się naprawdę interesujący miesiąc :P

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz pozostawić po sobie jakiś ślad - proszę przeczytaj post wyżej, żebyś wiedział/a przynajmniej, co komentujesz. =)