sobota, 16 marca 2013

Nowości i zapowiedzi {15}

NOWOŚCI
***
 Wilczy pakt, Mellisa de La Cruz
Premiera: 15 marca 2013
Jaguar
 Uwięzieni w najmroczniejszych głębiach podziemnego świata, Lawson i jego pobratymcy mieli stać się Ogarami Piekieł. Ucieczka na ziemię tylko odwlekła to, co nieuniknione. Mistrz wytropił hordę i odebrał Lawsonowi to, co trzymało go przy zdrowych zmysłach – dziewczynę, którą kochał. Teraz chłopak sam poluje na bestie przed którymi niegdyś uciekał, w próżnej nadziei odzyskania ukochanej. Kiedy Lawson dowiaduje się, że Bliss, tajemnicza eks-wampirzyca poszukuje Ogarów na własną rękę, wie, że oto dostał kolejną szansę. Ale czy dziewczyna, w której żyłach płynie krew aniołów będzie w stanie zaufać mężczyźnie z wilczą duszą?

 Uratuj mnie, Jennifer Echols
Premiera: 13 marca 2013
Jaguar
Zoey chciałaby zapomnieć. O tym, że jej ojciec spotyka się z dwudziestoczterolatką. O tym, że jej matka przeżyła załamanie. O tym, że szkolny outsider, Doug, nie daje jej spokoju. Życie Zoey jest kompletnym chaosem i dziewczyna radzi sobie z nim w jedyny sposób, jaki zna – jest idealna. Doskonała córka, doskonała uczennica, doskonała dziewczyna doskonałego Brandona. Do czasu. Pewnej nocy Zoey cudem uchodzi z życiem z wypadku. Kiedy budzi się w szpitalu, nie pamięta niczego z minionego wieczoru – wie tylko, że coś poszło bardzo, bardzo nie tak…


ZAPOWIEDZI
***
Księga wszystkich dusz. Tom 4. Powrót, Deborah Harkness
Premiera: 19 marca 2013
Amber    
Kontynuacja jednej z najgłośniejszych powieści ostatnich lat wydanej w 34 krajach i filmowanej przez Warner Bros., który spodziewa się, że film powtórzy sukces Harry’ego Pottera.
Diana Bishop, młoda doktor historii z potężnej czarnoksięskiej rodziny, i Matt hew Clairmont, fascynujący i nieśmiertelny naukowiec, połączeni wielkim zakazanym uczuciem rozpoczęli walkę o niebezpieczną tajemnicę, która zmieni świat.
Idąc tropem zaginionej zaklętej księgi, której szukają wszystkie magiczne rasy, przenieśli się w czasie do elżbietańskiego Londynu. Teraz wędrują dalej, do XVI-wiecznej cesarskiej Pragi, gdzie Diana pozna szokującą prawdę o swoim ukochanym.

 Dziewięć żyć Chloe King. Upadła, Liz Braswell
Premiera: 20 marca 2013
Filia
Chloe King to normalna nastolatka, chodzi do szkoły, interesuje się chłopcami, kłóci się z mamą. Do czasu. W okolicy swoich 16-tych urodzin Chloe orientuje się, że ma bardzo szczególne zdolności…
Zrobi wszystko żeby odkryć prawdę. Musi się spieszyć bo jej prześladowca cały czas czai się w cieniu, żeby znów zabić. Bo Chloe ma dziewięć żyć, ale czy one jej wystarczą…?
Na podstawie cyklu powstał popularny serial o tym samym tytule.

Patrials. Częściowcy, Dan Wells
Premiera: 20 marca 2013
Jaguar
Pierwsza z cyklu powieści Dana Wellsa, autora nominowanego do Hugo i Campbell Award, klasyczna wizja świata po apokalipsie, dla której inspiracją były między innymi serial „Battlestar Galactica” oraz filmy z serii „Mad Max”.
Rasa ludzka wymiera. Po wojnie z Częściowcami, wychodowanymi w laboratoriach, zmodyfikowanymi genetycznie żołnierzami, pozostała ledwie garstka ocalałych. Ale to nie krwawe walki zdziesiątkowały ludzkość. Częściowcy, niewdzięczne dzieci naukowców, wypuścili śmiercionośny wirus, RM, który wybił ponad 99% ludności. Od ponad dekady na świat nie przyszło ani jedno zdrowe dziecko…
W enklawie ludzi na Long Island panuje twarde prawo – każda kobieta, która ukończyła siedemnasty rok życia musi zajść w ciążę i urodzić dziecko. Z nadzieją, że właśnie ono przetrwa. Że będzie miało gen odporności na RM. I że dzięki niemu uda się stworzyć szczepionkę…
Przez ostatnie lata asystująca w szpitalu Kira widziała już dość śmierci. Gdy Rada chce po raz kolejny obniżyć wiek reprodukcyjny, dziewczyna, mając już dość rozpaczy kolejnych młodych matek, zaczyna szukać rozwiązania problemu na własną rękę. Wiadomo, że wirus działa wyłącznie na ludzi, Częściowcy pozostali odporni. Już od lat nikt nie widział ich oddziałów. Kira wierzy, że to właśnie w ciałach stworzonych w laboratoriach superżołnierzy znajduje się klucz do rozwiązania zagadki RM. Chce znaleźć i pojmać jednego z nich – nawet za cenę rozpętania kolejnej wojny…
  Koszmary i fantazje. Listy i eseje, H.P.Lovecraft
Premiera: 23 marca 2013
SQN
Obszerny wybór esejów, listów oraz ciekawostek prozatorskich autorstwa jednego z najwybitniejszych twórców opowieści grozy, H.P. Lovecrafta, ukazuje się w Polsce po raz pierwszy. Pośród wielbicieli horroru uznawany za klasyka gatunku, rozpoznawany jako ojciec panteonu fantastycznych stworów z Cthulhu na czele, w swoich listach i esejach ujawnia także mniej znane oblicze – oblicze myśliciela.
***
Szczerze mówiąc to najbardziej chciałabym przeczytać Dziewięć żyć Chloe King, co jest dosyć dziwne, bo zazwyczaj jeśli wszyscy robią tyle szumu koło danej pozycji - odechciewa mi się po nią sięgać. Od dawna chcę poznać serię Księga wszystkich dusz, to prawda że jest naprawdę aż tak dobra? Warto zwrócić uwagę również na Patrialsów, Wilczy pakt i listy Lovecrafta (przynajmniej ja w przyszłości na pewno je przeczytam!). Wpadło Wam coś w oko? :)

28 komentarzy:

 1. Widzę, że niebawem na polskim rynku wydawniczym pojawi się wiele ciekawych książek. Podobnie jak ty jednak najchętniej przeczytałabym "Dziewięć żyć" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę się doczekać, kiedy w moje łapki wpadną jaguarowskie pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na trzy ostatnie książki będę polować najbardziej. :) A już listy Lovecrafta przeczytam ze szczególną przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Dzięwieć żyć Chloe King" to ksiażka którą po prostu muszę mieć. :)Chociaż "Uratuj mnie" także zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na Chloe ;) Serial (adaptację) bardzo lubię i mam nadzieję, że książkę równie mocno pokocham :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie czytałam u Ciebie i właściwie od Ciebie się dowiedziałam, że jest serial. Dlatego zanim zacznę go oglądać chciałabym poznać pierwowzór. :)

   Usuń
 6. Ja chętnie przeczytałabym "Uratuj mnie". :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje zainteresowanie wzbudzili "Częściowcy".

  OdpowiedzUsuń
 8. Osobiście chciałabym przeczytać ,,Uratuj mnie'. Zaciekawiła mnie jej tematyka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nic dla mnie, choć Lovecrafta bym spróbowała przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiele z tych pozycji dodam juz dzis do listy must have, a gdy finanse pozwolą na pewno kupie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba wszystkie tytuły przypadną mi dop gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekam na Chloe i Partials. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja oczekuję Chloe i mam nadzieję, iż szybko dorwę ją w swoje ręce. ;]

  OdpowiedzUsuń
 14. Zaintrygowała mnie powieść "Uratuj mnie", którą chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 15. King zapowiada się ciekawie. Może skuszę się także na koszmary i fantazję. Życzę miłej lektury i czekam na recenzje.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Już nie mogę się doczekać, kiedy będę miała "Wilczy pakt" w swoich rękach! A podobno to będzie jakaś dłuższa opowieść, trylogia może? Wiesz coś na ten temat? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to spin-off serii Błękitnokrwiści. Czyli oddzielna seria, która nawiązuje do świata Błękitnokrwistych itd. Nie wiem czy to będzie trylogia, ale na pewno będzie kilka części. :]

   Usuń
 17. Wilczy Pakt
  Zainteresowało mnie, czekam na Twoją recenzję :)
  Super, że wyjdzie kilka fajnych książek, bo ja lubię czytać książki :)
  mlwdragon.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. "Partials" i "Chloe King" to pozycje, które mnie kuszą (za zainteresowanie tą drugą dziękuję Cassin :))/ Czekam na Twoje recenzje i pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 19. "Uratuj mnie" brzmi bardzo zachęcająco ;D

  OdpowiedzUsuń
 20. Sięgnęłabym chętnie po Chloe, Częściowców i Uratuj mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 21. Wilczy Pakt, Powrót, Chloe King, Częściowcy - koniecznie muszę mieć *.*

  OdpowiedzUsuń
 22. Kojarzę Dana Wellsa z innych książek, więc chyba jego książka zainteresowała mnie najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Muszę mieć Dziewięć żyć Chloe King;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Również chciałabym bardzo przeczytać Chloe King:))

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz pozostawić po sobie jakiś ślad - proszę przeczytaj post wyżej, żebyś wiedział/a przynajmniej, co komentujesz. =)