sobota, 5 stycznia 2013

Zapowiedzi {6}

ZAPOWIEDZI

_____________________________________________________________
 Dni krwi i światła gwiazd, Laini Taylor
Premiera: 8 styczeń 2012
Amber
Dawno, dawno temu anioł i diablica zakochali się w sobie. Nie skończyło się to dobrze.
Bo ośmielili się marzyć o świecie bez wojny i rozlewu krwi.
Ale to nie był ich świat…
 
Na całym świecie muzea historii naturalnej donoszą o tajemniczych włamaniach.
Uskrzydlone armie przekraczają portal dzielący ich świat od naszego.
Odwieczna wojna wybucha ze straszliwą siłą.
A ci, którzy tak bardzo się kochają, stoją po przeciwnych stronach…

Siedemnastoletnia Karou, utalentowana artystka i uczennica tajemniczego Dealera Marzeń, znalazła wreszcie odpowiedź, której tak długo szukała. Już wie, kim jest – i czym jest. Lecz ta wiedza niesie następną prawdę, której z całego serca chciałaby zaprzeczyć: że kocha wroga i że jej ukochany ją zdradził. A świat zapłaci za to krwawą cenę... Teraz Karou musi wybrać ostatecznie, kim chce być. I zdecydować, jak daleko się posunie, by pomścić swoją rasę.
Tymczasem Akiva bez wytchnienia szuka Karou, bez której nie potrafi już żyć. I prowadzi własną walkę: o odkupienie i o nadzieję. Lecz czy jakakolwiek nadzieja ocaleje z popiołów ich zniszczonych marzeń? 
 Blask, Amy Kathleen Ryan
Premiera: 9 styczeń 2013
Jaguar
Empyraen, ogromny statek kosmiczny, jest jedynym światem, jaki zna Waverly. Tutaj się urodziła – w pierwszym pokoleniu tych, których noga nigdy nie postała i nie postanie na zniszczonej wojnami ojczystej planecie. Waverly wie, że jej życie zostało już zaplanowane. Poślubi charyzmatycznego Kierana, typowanego na następcę kapitana Empyraen, i wyda na świat kolejne dzieci, których potomstwo zaludni w przyszłości nową Ziemię. Tak trzeba, to obowiązek tych, którzy wyruszyli w kosmos.
Nikt na pokładzie nie podejrzewa, że Empyraen stanie się celem ataku. New Horizon, okręt bliźniak, który wyruszył w podróż na długo przed statkiem Waverly, dopuszcza się zdrady. Dochodzi do masakry. Młode kobiety i dziewczynki zostają porwane. Dorośli – wymordowani.
Kieran, który przed czasem musi objąć rolę dowódcy, staje przed trudnym zadaniem. Pozbawiony wsparcia autorytetów, sam musi zapanować nad statkiem pełnym zrozpaczonych i zbuntowanych młodych ludzi. Bez kobiet ich misja skazana jest na niepowodzenie...

 Brainman, Dominik W. Rettinger
Premiera: 9 styczeń 2013
Jaguar
Mieszanka science-fiction spod znaku superbohaterów ze zjadliwą satyrą na współczesność. Książka z pogranicza literatury sctricte rozrywkowej z wątkiem romansowym oraz political fiction.
John i Nick są studentami na nowojorskim uniwersytecie. John jest zdemoralizowanym synem z upiornie bogatej rodziny oraz gwiazdą drużyny futbolowej. Bystry i oczytany Nick to typowy mózgowiec. Nauka nie sprawie mu problemu, ale, między innymi z racji wychowania, chłopak nie stara się być w centrum uwagi. Wszystko zmienia się w chwili, gdy Nick zakochuje się w posągowej Susan, dziewczynie Johna. Utraciwszy w jednej chwili zdolność myślenia oraz analizy, chłopak postanawia zdobyć zajętą już piękność i naraża się Nickowi. Żaden z nich nie podejrzewa, że ich walka zakończy się interwencją sił z kosmosu. W jednej chwili obydwaj herosi zyskują nadnaturalne moce i zostają wplątani w trwającą od zarania dziejów walkę pomiędzy mieszkańcami planet O i Zet. Z natury łagodni O, których wybrankiem staje się Nick, starają się nie dopuścić, by dowódcy Zet dopadli i porwali Wielkiego Mistrza, który od wieków spoczywa w Rowie Mariańskim na małej i nieciekawej planecie… Co zrobią młodzi ludzie obdarowani przez los niezwykłymi zdolnościami? Nie trzeba długo czekać na pierwszy popis Johna. Pozbawiony skrupułów młodzieniec nagina do swej woli całe mocarstwa i przygotowuję Ziemię na przybycie władców Zet. Czy dobro może zwyciężyć w starciu z psychopatycznym przywódcą, który ma na muszce wielkich tego świata?

 Miłość alchemika, Avery Williams
Premiera: 10 styczeń 2013
Amber
Przed wiekami: młody alchemik Cyrus stworzył niezwykły eliksir. Dzięki niemu jego ukochana Seraphina
mogła żyć w nieskończoność, przeżywając życie innych ludzi – w zamian za obietnicę, że pozostanie z nim na
zawsze. Lecz cena okaże się przerażająca i tragiczna…
Czasy współczesne: na autostradzie pod Oakland Seraphina jest świadkiem tragicznego wypadku, który
zmienia jej życie.
Teraz musi wybierać pomiędzy tym, kim była i kim chce być. Czy odważy się przeżyć coś, czego nigdy nie
zaznała? Poznać jak inne szesnastolatki radość, przyjaźń i uczucie do fantastycznego chłopaka? Czy Cyrus
pozwoli jej odejść? Czy będzie musiała wyrzec się szczęścia, by uratować tego, kogo naprawdę kocha?

 Długa Ziemia, Terry Pratchett & Stephen Baxter
Premiera: 10 styczeń 2013
Prószyński i S-ka
Genialne poczucie humoru w świecie science fiction!
Rok 1916, front zachodni. Szeregowy Percy Blakeney budzi się, leżąc w świeżej, bujnej trawie. Słyszy głosy ptaków i szum wiatru wśród drzew. Co się stało z błotem, krwią i pooranym pociskami krajobrazem ziemi niczyjej? A skoro już o tym mowa, co się stało z Percym?

Rok 2015, Madison, stan Wisconsin, USA. Policjantka Jessica Jansson bada spalony dom unikającego ludzi naukowca, który zniknął bez śladu. Przeszukując pogorzelisko, znajduje niezwykły przedmiot: pudełko mieszczące w sobie kilka prostych obwodów, trójpozycyjny przełącznik oraz... ziemniak. To prototyp wynalazku, który na zawsze zmieni sposób, w jaki ludzkość widzi świat.

„Długa Ziemia” to pierwsza powieść powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry'ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem. Opowieść przenosi czytelników na krańce Ziemi i o wiele dalej. Wystarczy jeden krok...

 Drugi przekręt Natalii, Olga Rudnicka
Premiera: 10 styczeń 2013
Prószyński i S-ka
Co nowego u sióstr Sucharskich?
Wyśmienity kryminał i pierwszorzędna komedia w jednym!

W mieszkaniu Janusza Zawady, dawnego wspólnika ojca sióstr Sucharskich, zostają znalezione pozbawione głowy zwłoki młodego mężczyzny, a sam starszy pan znika bez śladu. Czy to jego szczątki były w spalonym, porzuconym nad Wartą samochodzie? Pięciu Nataliom trudno w to uwierzyć. Dochodzenie prowadzone przez policję ujawnia, że Janusz Zawada nie był zwyczajnym starszym panem. W przeszłości współpracował z potężnym gangiem złodziei dzieł sztuki, a w skrytce bankowej miał brylanty warte miliony. Śledztwo trwa, giną kolejni świadkowie. Brylanty znikają, a na scenę wkraczają siostry Sucharskie...

 Drugi mesjasz, Glenn Meade
Premiera: 11 styczeń 2013
Fabryka Słów
Kolejne szokujące doniesienia o życiu Jezusa Chrystusa nie robią już na nikim wrażenia. A co jeżeli istnieje dowód na to, że nasza wiara opiera się na osobie, która nie była tą, za którą się podawała?
Dwa tysiące lat wiary w złodzieja tożsamości?
Odkryte w 1947 r. zwoje znad Morza Martwego rzuciły nowe, sensacyjne światło na chrześcijaństwo. Jedna z kluczowych osób, odpowiedzialnych za najnowsze odkrycie, ginie w zagadkowych okolicznościach zanim prawda o istnieniu Drugiego Mesjasza wstrząśnie fundamentami wiary. Rusza śledztwo, ale wiadomym jest, że katastrofalny kryzys nie jest Kościołowi potrzebny.
Czasy i tak są ciężkie. Konklawe wybiera nowego papieża. Charyzmatyczny duchowny rozpoczyna swój pontyfikat w atmosferze histerii karmionej przepowiedniami o przyjściu Antychrysta. Czy człowiek noszący na palcu Pierścień Rybaka, a w sercu brzemię mrocznych tajemnicy jest zdolny uratować Kościół? Jaką cenę przyjdzie za to zapłacić?
Archeolog Jack Cane i izraelska policjantka Lela Raul muszą rozwiązać zagadkę Drugiego Mesjasza i ujawnić sekret, kryjący się za objawieniem Chrystusa. Zanim zostaną uciszeni na wieki, a zwój stracony na zawsze.
Dwoje ludzi rzuca się do gonitwy w poszukiwaniu prawdy. Zabójców wyprzedzają tylko o mały krok.
_____________________________________________________________
O ile pierwszy tydzień stycznia pod względem premier bogaty nie był, tak w drugim widać znaczną różnicę - jest ich całkiem sporo i cieszą oko na pewno wielu osób, w tym moje =) Chociażby pierwsza książka Laini Taylor - kontynuacja Córki dymu i kości, która mnie urzekła (o czym pisałam w recenzji i krótko przy podsumowaniu). Na Blask nie tylko ja czekam z niecierpliwością, bo po opisie można uznać, że fabuła będzie ciekawa, poza tym ta okładka *.* Brainman jest mi w sumie obojętny i czekam na Wasze recenzje i chcę zobaczyć, czy warto po tę pozycję sięgać. Natomiast Miłość Alchemika z wielką chęcią ujrzałabym u siebie na półce, bo uwielbiam takie historie! Długa Ziemia to książka, której z pewnością doczekać się nie może wiele osób - a ja jakoś do niej podchodzę sceptycznie i czekam na Wasze zdanie o niej ^^ Co myślicie o zapowiedziach na ten tydzień? Zainteresowały Was któreś pozycje? :]
POZDRAWIAM!

18 komentarzy:

 1. Z niecierpliwością czekam na premierę "Blasku" i nowej książki T. Pratchetta :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po prawdzie to te tytuły mi wiele nie mówią, ale pewnie dlatego, że ostatnio wyłączyłam się z przeglądania zapowiedzi. Poza Mistrzem Kasi Michalak nie wypatruję jakoś szczególnie żadnej książki. Raczej powinnam się skupić na tych, które od jakiegoś czasu zerkają na mnie z politowaniem z półki. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na Długą ziemię, bo lubię.zaczynać znajomość z autorem od dziwnej strony ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja chętnie sięgnęłabym po "Miłość alchemika", ale przyznam szczerze, że jeśli chodzi o styczniowe premiery to raczej czekam na inne pozycje. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią przeczytałabym "Miłość alchemika" i "Blask" chociaż reszta także wydaje się ciekawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też uwielbiam Córkę dymu i kości. Nie wiem, czy uda mi się od razu sprawić sobie kontynuację, ale na pewno skuszę się na Blask:) Czaję się na niego od dawna :D

  OdpowiedzUsuń
 7. "Miłość alchemika" przykuła moją uwagę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Drugi przekręt Natalii" dostałam do recenzji i właśnie się wgryzam. Świetna autorka i do tego mój rocznik:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mogę się doczekać pozycji Jaguara.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta Miłość Alchemika może być niezła :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba nadszedł czas, żeby poznać Córkę dymu i kości, skoro już kontynuacja się pojawia :D Jestem zainteresowana Blaskiem :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja z niecierpliwością czekam na Córkę krwi i światła gwiazd. Blask pewnie przeczytam, chociaż łudząco przypomina mi W otchłani. Zaintrygowały mnie Miłość Alchemika, Drugi Mesjasz oraz Długa ziemia - ich premier również będę wyczekiwać.

  OdpowiedzUsuń
 13. "Blask" i "Miłość Alchemika" zapowiadają się nieźle.

  Zapraszam na konkurs!
  Do wygrania hit ostatnich tygodni: książka "Ostatnia spowiedź" :)

  OdpowiedzUsuń
 14. upierdliwe Mystery6 stycznia 2013 14:40

  A niech mnie gąska kopnie podzielam Twoje zdanie o książce "Miłość Alchemika"... z chęcią ujrzałabym ją na Twojej półce. I życzę Ci tak z całego serca, żeby tam była, bo jak ona tam będzie to potem będzie w moich zręcznych rączkach a następnie dosięgnie moich ślicznych oczek a jeszcze potem znajdzie się na mojej półce "przeczytane" <3

  OdpowiedzUsuń
 15. Poczekam na pierwsze recenzje, bo póki co nie ciągnie mnie jakoś bardzo do żadnej z tych propozycji. Choć niektóre mogą się okazać świetne...

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam zamiar przeczytać wszystkie te książki, z wyjątkiem 1 i dwóch ostatnich. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ahhh czekam na kilka pozycji, mam nadzieję, że uda mi się coś nabyć;)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz pozostawić po sobie jakiś ślad - proszę przeczytaj post wyżej, żebyś wiedział/a przynajmniej, co komentujesz. =)