sobota, 3 listopada 2012

Nowości i zapowiedzi {1}

 NOWOŚCI
_____________________________________________________________

Zbrodnia i kojot, Kevin Hearne
Premiera: 30 październik 2012
Rebis
Zdrada nadchodzi z zupełnie nieoczekiwanej strony. Atticus poprzysięga sobie, że jeśli uda mu się to przeżyć, nigdy więcej nie pozwoli się oszukać…
Radosny rajd przez Asgard i urządzona tam zadyma – to wszystko przedstawiało się całkiem nieźle, dopóki Atticus nie pomyślał o konsekwencjach. Wprawdzie Thor i kilku jego kolegów gryzą piach, a sam Odyn skończył jako – pieszczotliwie rzecz ujmując – warzywko, jednak za druidem w pościg puszczają się z pianą na ustach rozsierdzeni bogowie piorunów. Pomóc bohaterowi w zgubieniu ogona może niejaki Kojot, indiański bóg oszustw.
Kolejny etap przygód druida przyjdzie więc zacząć od zgonu. Śmierć jest wprawdzie upozorowana, ale za to w grę wchodzą ukryte koszta. Kojot jest bowiem kuty na cztery łapy, a umowa którą zawarł z Atticusem, niemal w całości spisana została drobnym maczkiem. Teraz ostatni z druidów musi walczyć z krwiożerczymi skórokształtnymi. I właśnie kiedy zaczyna mu się wydawać, że rozgryzł swego dwulicowego znajomego, zdrada nadchodzi z zupełnie nieoczekiwanej strony. Atticus poprzysięga sobie, że jeśli uda mu się to przeżyć, nigdy więcej nie pozwoli się oszukać. Doskonałe ostatnie słowa…

 Tron półksiężyca, Saladin Ahmed
Premiera: 18 październik 2012
Prószyński i S-ka
Świat baśni „Tysiąca i jednej nocy” ożywa na kartach opowieści o łowcy demonów.
Królestwa Półksiężyca stoją na skraju rebelii. Krainą ghuli i dżinów, świętych wojowników i heretyków wstrząsa konflikt pomiędzy rządzącym żelazną ręką kalifem a mistrzem złodziei, Księciem Sokołów. Jakby tego było mało, ludzie zaczynają ginąć w dziwnych, nienaturalnych okolicznościach. Ktoś musi powstrzymać mordercę. Tym kimś ma być doktor Adulla Machslud.
Sęk w tym, że ostatni prawdziwy łowca ghuli w wielkim mieście Dhamsawaat jest już zmęczony polowaniem na stwory, najchętniej przeszedłby na emeryturę. Gdy jednak ofiarami mordercy padają członkowie rodziny jego byłej kochanki, sprawa staje osobista. Wraz z młodym pomocnikiem Raseedem bas Raseedem i obdarzoną niezwykłą mocą Zamią odkrywają, że coś łączy tajemnicze zabójstwa z rodzącą się rebelią – ktoś próbuje zdobyć Tron Półksiężyca.

ZAPOWIEDZI
_____________________________________________________________

 Dar wilka, Anne Rice
Premiera: 6 listopad 2012
Rebis
“Dla mnie to powrót do gotyckich motywów – starych, mrocznych domów, tajemniczej śmierci, obietnicy rodzinnych sekretów i potwora o nadnaturalnych zdolnościach jako bohatera – które stosowałam w «Kronikach wampirów» i «Opowieściach o czarownicach z rodu Mayfair»”.  –   Anne Rice
Klify nad Pacyfikiem, piękna rezydencja z sekwojową puszczą w tle. Młody reporter otrzymuje zlecenie – ma napisać artykuł o niesamowitej posiadłości. Przypadkowe spotkanie dwojga ludzi i idylliczną noc przerywa brutalna napaść. Mężczyzna zostaje pogryziony przez bestię, której w nieprzeniknionej ciemności nawet nie widzi… Wkrótce ulega przerażającej, ale i dziwnie pociągającej przemianie. Jest zafascynowany nowo nabytą mocą, ale też pełen obaw. W chwili, gdy najmniej się tego spodziewa, znajduje miłość, ale przede wszystkim stara się zgłębić tajemnicę, która odmieniła jego los. Dlaczego i w jaki sposób otrzymał wilczy dar? Reporter wyrusza w trudną, pełną pokus podróż, by poznać swoją nową, dwoistą naturę: człowieka i wilka.
Pół życia, Jodi Picoult
Premiera: 6 listopad 2012
Prószyński S-ka
Luke Warren jest badaczem wilków. Pisze o nich, studiuje ich zachowania, a kiedyś nawet z nimi zamieszkał. Pod wieloma względami są mu bliższe niż własna rodzina, z którą właściwie nie ma kontaktu, odkąd żona go rzuciła, a syn Edward wyjechał.

Niespodziewanie Luke zostaje ciężko ranny w wypadku samochodowym, a wraz z nim siostra Edwarda, Cara. Nagle wszystko się zmienia: Edward musi wrócić do domu, który opuścił przed laty, i razem z siostrą podjąć decyzję co do leczenia ojca. Nie ma łatwych odpowiedzi, za to pojawiają się pytania: jakie tajemnice skrywa przed sobą rodzeństwo? Co stoi za pragnieniem, by pozwolić ojcu umrzeć… lub utrzymać go przy życiu za wszelką cenę? Czego życzyłby sobie sam Luke? I przede wszystkim, na ile zapomnieli to, o czym zawsze pamięta wilk: że członkowie stada potrzebują siebie nawzajem, a przetrwanie czasem idzie w parze z ofiarą?

Legenda. Rebeliant, Marie Lu
Premiera: 7 listopad 2012
Zielona Sowa  
Mroczna przyszłość, w której nic nie jest takie, jak się wydaje. Dwa odmienne światy, i dwoje młodych bohaterów, którzy stają w walce przeciwko sobie. Piętnastoletnia June – geniusz militarny kontra jej rówieśnik Day – nieuchwytny przestępca. Ich ścieżki krzyżują się. Rozpoczyna się wyścig na śmierć i życie.
Republika, miejsce niegdyś znane jako zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, jest uwikłana w wieczną wojnę ze swymi sąsiadami, Koloniami.
Piętnastoletnia June, urodzona w elitarnej rodzinie w jednej z najbogatszych dzielnic Republiki, jest wojskowym geniuszem. Posłuszna, pełna pasji i oddana ojczyźnie, jest wychowywana na przyszłą gwiazdę najwyższych kręgów Republiki.
Również piętnastoletni Day, urodzony w slumsach sektora Lake, jest najbardziej poszukiwanym przestępcą Republiki, ale kierujące nim motywy wcale nie są tak podłe jak by się mogło wydawać.
Pochodzący z dwóch różnych światów June i Day nie mają powodu, by się spotkać, aż pewnego dnia brat June, Metias, pada ofiarą morderstwa, a Day staje się głównym podejrzanym. Wciągnięty w śmiertelną zabawę w kotka i myszkę, Day ucieka, próbując jednocześnie uratować swą rodzinę, a June desperacko usiłuje pomścić śmierć brata.
Zbieg okoliczności sprawia, iż oboje odkrywają prawdę o wydarzeniach, przez które połączyły się ich losy. Dowiadują się też, że ich ojczyzna gotowa jest sięgnąć po wszelkie dostępne środki, by zataić sekrety.
 Historia prawdziwa kapitana Haka, P.D. Baccalario
Premiera: 7 listopad 2012
Olesiejuk
28 kwietnia 1829 roku w Windsorze rodzi się dziecko, które może odmienić losy Anglii. To nieślubny syn króla Jerzego IV i z tego powodu niemowlę i jego matka muszą natychmiast opuścić dwór. James Fry wchodzi na pokład statku, gdy ma zaledwie trzynaście lat, i od tego momentu rozpoczyna życie pirata – wkrótce stanie się najbardziej poszukiwanym człowiekiem imperium brytyjskiego. Ten wyjęty spod prawa wygnaniec ma przy sobie stary zegarek – klucz do swojej przeszłości. Do historii przejdzie jako Młody Lord, Bosy, Książę Mórz… Nikt jednak nie wie, że jest prawdziwym kapitanem Hakiem. 
  Wampiry z Morganville 8. Czarny świt, Rachel Caine
Premiera: 8 listopad 2012
Amber 
Ciąg dalszy przerażających i romantycznych przygód śmiertelnej siedemnastolatki w mieście wampirów.
Morganville nigdy nie było bezpiecznym domem. Lecz teraz miasto nieumarłych może zmienić się… w miasto umarłych – jeśli śmiertelna siedemnastolatka nie powstrzyma inwazji zła…
Odkąd tajemnicze istoty polujące na wampiry zawładnęły miastem, w Morganville trwa walka na śmierć i życie. Większość mieszkańców uciekła, ale Claire, jej cudowny chłopak Shane i ich przyjaciele zostali. Nieprzyjaciel pomnaża swoje szeregi, siły wampirów słabną, zwłaszcza od kiedy Amelie – wampirza władczyni miasta – została zainfekowana przez wroga zabójczym wirusem. Wygląda na to, że jeżeli Claire nie znajdzie sposobu na uleczenie Amelie i pokonanie zła, Morganville stanie się miejscem naprawdę upiornym…
Ulica Nadbrzeżna. Cudowny czwartek, John Steinbeck
Premiera: 8 listopad 2012
Prószyński i S-ka
Kolejny tom dzieł laureata literackiej Nagrody Nobla.
Ulica Nadbrzeżna położona w ubogiej dzielnicy portowego miasta Monterey jest domem „dziwek, alfonsów, szulerów”, ale wystarczy spojrzeć z innej perspektywy, by uznać, że to „święte, aniołowie, męczennicy i błogosławieni”. Wśród nich żyją Henry, malarz zbierający kawałki drewna, by zbudować łódź, Lee Chong – właściciel niewielkiego sklepu, w którym jest wszystko, i Doktor z laboratorium biologicznego, doglądający chorych i leczący nieszczęśliwe dusze. To zaledwie kilka budynków, ale ludzie i historie, które skrywa ulica, emanują miłością, ciepłem, zrozumieniem i przywracają wiarę w proste wartości.
„Cudowny Czwartek” opisuje losy tych samych i nowych mieszkańców dzielnicy tuż po drugiej wojnie światowej.

 Co zdarzyło się w Lake Falls, Artur K. Dormann
Premiera: 9 listopad 2012
Prozami
Wampierz - zwany dla nocnego życia, jakie prowadzi, nosferatu bądź strzygoniem - jest gatunkiem równie starym jak Ziemia, którą kalając, przemierza w poszukiwaniu ofiar. Inaczej niźli inni potomkowie demonów niczym się spośród ludzi nie wyróżnia...
              Z dziennika brata Jakuba od Krzyża 
Victoria, samotnie wychowująca córkę, po trudnym rozwodzie przybywa do Lake Falls, miasteczka położonego w malowniczej górskiej dolinie. Zaczyna układać sobie życie. Z trudem odbudowywane poczucie stabilizacji niszczy wiadomość o zdiagnozowaniu u córki nieuleczalnej choroby. W chwili, gdy kobieta znajduje się na skraju załamania, pojawia się nadzieja. Obcy mężczyzna oferuje swą pomoc, ale umowa między nimi ma drugą, mroczną stronę, a koszty okażą się znacznie wyższe, niż przewidywała. Victoria staje przed wyborami, których konsekwencji nie potrafi przewidzieć. Każda postać z jej otoczenia okazuje się kimś zupełnie innym, niż myślała. Nie wiedziała, że Lake Falls od początku skrywało tajemnicę: rozegrane pięćdziesiąt lat wcześniej krwawe wydarzenia, których nikt, nawet zadomowiony przybysz, nie miał prawa poznać.
 Posiadłość w Portovenere, Jacek Ostrowski
Premiera: 9 listopad 2012
Prozami 
Jeśli masz czyste sumienie - śpij spokojnie. Jeśli jednak wyrządziłeś zło, uważaj. Przeszłości nie da się wymazać. Grzechy nie zostaną odpuszczone. Nie licz na Sąd Ostateczny, bo jeszcze za życia może cię spotkać kara. Wystarczy, że jedna z twoich ofiar wejdzie w układ z mężczyzną, o którego istnieniu wolałbyś nie wiedzieć. 
Młoda skrzypaczka, Carla, po śmierci matki przyjeżdża do Portovénere. Tu, w posiadłości na wzgórzu, mieszka jej wuj, John Lorusso. Z początku nieufny, szybko przekonuje się do dziewczyny. Ona także zaczyna darzyć go ciepłymi uczuciami. Gdy więc zauważa, że wuj, wykazując oznaki obłąkania, czasem dziwnie się zachowuje - postanawia mu pomóc. Niebawem jednak sama zaczyna doświadczać niezwykłych wizji, które powodują, że każdy kolejny dzień w posiadłości starego wuja staje się przekleństwem. Przekonana o chorobie psychicznej pragnie jak najszybciej uciec z miasta. Ate to nie jest takie proste... 
_____________________________________________________________
Uff! Rozumiem już osoby, które robią coś takiego jak zapowiedzi. :D W każdym bądź razie - książki, które już wyszły będę czytać i pisać do nich recenzje, więc możecie już się ich spodziewać w najbliższym czasie. Z zapowiedzi strasznie ciekawią mnie: Pół życia - Jodi Picoult (bo uwielbiam twórczość tej autorki i tak czy siak przeczytam tę pozycję), Legenda. Rebeliant - Marie Lu (bo się naczytałam recenzji pozytywnych o niej =)), Historia prawdziwa kapitana Haka - P.D. Baccalario (gdyż uwielbiam Ulyssesa Moore'a, dlatego chciałabym zapoznać się z nową powieścią tego pisarza), Wampiry z M. - R. Caine (bo moja miłość do tego cyklu jest ogromna, a przeważnie do Myrnina i jego sweetaśnych różowych kapci - ale kiedyś Wam o niej opowiem! *__*). Wydaje mi się też, że trzy ostatnie pozycje również mogą być dobre i myślę, że się na nie skuszę. :) A Wam któreś wpadły w oko? Czytaliście, albo chcielibyście?
Miłej jutrzejszej niedzieli! :)

22 komentarze:

 1. Wszystkie wymienione książki strasznie mnie kuszą :D Już nie mogę się doczekać, zwłaszcza "Daru wilka"; "Rebelianta"; "Zbrodni i kojota" oraz "Tronu półksiężyca" :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ciee... Zbrodnia i kojot ! <333 już mam, ale nie zaczełam czytać, najpierw inne książki muszę ;( ale przeczytam, bo kocham ! Potem widzę tron półksiężyca... teraz czytam... na razie nudne jak flaki z olejem, mam nadzieję, że się polepszy :D Na Dar wilka zaś mam ochotę, może przeczytam :D z Jodi Picoult nie miałam jeszcze styczności i chwilowo nie mam na to czasu, więc ominę :) Dalej... legenda ! Musze, muszę, muszę przeczytać ! nie wiem jak ale dam radę, zdobędę i przeczytam ^^ Co do Haka to sama nie wiem... zastanowię się, bo autora lubię, a historia wydaje się ciekawa... namówię kogo ze znajomych do kupna, żebym mogła pożyczyć .... buahahah, szatański plan ! :) Co do wampirków, doszłam do której ? czwartej ? albo piątej księgi, więc potem przeczytam... kiedyś, ale jeszcze nie teraz :D Steinbeck... kojarzę... nie wiem czy to ten sam, ale czytałam Perłę, autora o takim nazwisku... jak tak to trzymam się z dala, zbyt kojarzy mi się z lekturą xd Co do Lake Falls sama nie wiem... niby fajne... jak wpadnie mi w ręce to przeczytam, ale jakoś szczególnie się nie napalam xd A ta Posiadłośc... pierwsze słyszę... ale mnie zaintrygowałaś, musze ją obadać ! :) no i to chyba tyle ... znowu się rozpisałam o.O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też Zbrodnię i kojota mam ale zanim ja ją przeczytam to jej. Ale mam motywację - przeczytać szybko inne, to przeczytam ją. Mwahahah :D Tron do mnie idzie - weź mi nie mów ze nudne jak flaki z olejem bo ma być baśniowe i piękne. Zburzyłaś obraz cudownej książki. -,- Diabeł z Ciebie! A ja Wampirki nie wiem na której skończyłam (albo wiem, Miasto Widma chyba). No ale co tam - nadrobię i będzie ok. I ty z tym rozpisywaniem to coś masz nie ten ;D Ale pisz pisz :** :D

   Usuń
  2. Hahah, no dokładnie też tak na to patrzę ! szybko czytać inne by zrobić miejsce dla tego skarba ! *.* Niby basniowe i piękne.... taa.. no nie do końca, na serio, mam nadzieję, że się poprawi, jednak na razie dobrze nie zwiastuję ;) oj pech :P no własnie jak też nadrabiać muszę, to nadrobimy obie i już ! :P no wiem, że mam ten z rozpisywaniem się :P i będe pisać, a co :P

   Usuń
  3. Tak, będzie nadrabiać dwie. Ale ty nie wiesz ile ja mam do nadrobienia. :c Trzeba obmyślić plan jak tu nie chodzić do szkoły. Wtedy miałabym czas i przeczytałabym, a tak to nie mam. Szkoła wszystkiemu winna. xDD Tak Amanda, zganiaj na szkołę. Nawet prowadzę ze sobą monolog - :O

   Usuń
  4. Aj Cas przyzwyczaiłam się Ty mój debilu kochany :P :* no i co Ty we dwie wymyślimy jak to zrobić i nadrobimy zaległości ! :)

   Usuń
 3. same kuszące książki i jak tu mieć jakieś oszczędności i jak się z nieplanowanych wydatków wytłumaczyć ukochanemu mężulkowi :P
  świetne zapowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No to pięknie. Opis Zbrodni i kojota tak mnie zaciekawił, że od razu sięgnęłam po całą serię...Ech, nie wyrobię się z czytaniem :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Posiadłość w Portonevere *.*

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na "Dar wilka"! ^^ Jeśli to naprawdę jest powrót do gotyckich klimatów, w których Anne Rice tworzyła np. Kroniki wampirów, to już nie mogę się doczekać, aż ją dorwę w swoje łapska! :D Przez tą serię inspirowaną aniołami nie mogłam przebrnąć.
  Pozdrawiam. ^^

  P.S. Jeśli mi powiesz jak wyłączyć tą weryfikację obrazkową, to z chęcią to zrobię ^^ Tylko ktoś mnie musi oświecić xD

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety - raczej nie moje klimaty, oczywiście poza Steinbeckiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja recenzja Tronu Półksiężyca dziś się ukaże. A czytam właśnie Zbrodnię i kojota :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kilka pozycji wygląda interesująco, ale ja szczególnie obiecuje sobie, że wreszcie zapoznam się z twórczością Anne Rice ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Posiadłość w Portovenere" jestem bardzo ciekawa:)Anne Rice liczy się dla mnie tylko w dwóch cyklach, więc nowe książki odpuszczam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zbrodnia i kojot czeka już na mojej półce. Z wielką chęcią przeczytam też i pozostałe jeśli wpadną w moje łapy.

  OdpowiedzUsuń
 12. "Pół życia" to pozycja, która koniecznie musi zagościć w moim domu. Jednak i "Ulica Nadbrzeżna. Cudowny czwartek" wydaje się interesującą powieścią.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czekam niecierpliwie na kapitana Haka! Bardzo niecierpliwie :)))

  OdpowiedzUsuń
 14. Większość pozycji wydaje się ciekawa, jednak ja mimo wszystko najbardziej wyczekuję powieści Picoult :)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Pół życia" już zamówiłam i teraz tylko czekam aż nadejdzie data premiery, a książka do mnie dotrze :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Matko, znowu Kroniki Żelaznego Druida?! A ja miałam je wreszcie zacząć... Tylko jak to zwykle bywa, nie zaczęłam, po coś innego sięgnęłam. Ale nic, kiedyś nadrobię.
  Jednak to chyba jedyne ustępstwo, bo inne w ogóle mnie nie ciągną. No, może Steinbeck. Aż dziwne, ale tak się przestawiłam na starszą literaturę, że te nowsze dobieram na prawdę uważnie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Picoult bardzo lubię więc pewnie prędzej czy później przeczytam, a i Steinbecka bym chętnie poznała, w końcu laureat nagrody Nobla ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. "Posiadłość w Portovenere" wydaje się ciekawe. Na nową powieść Jodi Picoult też bym się skusiła:)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz pozostawić po sobie jakiś ślad - proszę przeczytaj post wyżej, żebyś wiedział/a przynajmniej, co komentujesz. =)